10 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"The 100" (Fot. CW)

CW zamawia kolejne sezony wszystkich seriali. Zwiastun i data premiery serialu Pennyworth. Spin-off Gry o tron napisany przez Bryana Cogmana nie dojdzie do skutku. A oprócz tego "Swamp Thing", "Wojownik" i nie tylko.

1. CW zamawia kolejne sezony wszystkich seriali

W tym roku telewizja CW nie kasuje niczego. Zamówienie na kolejne sezony otrzymało 14 seriali, czyli wszystkie obecnie emitowane, włącznie z "Roswell w Nowym Meksyku", "In the Dark" i "The 100", które powróci z 7. sezonem. Do tego dojdzie jeszcze kilka nowych seriali, które zostaną zamówione w maju. W tym sezonie kończą się "Jane the Virgin", "Crazy Ex Girlfriend" i "iZombie", a w przyszłym "Supernatural" i "Arrow".

2. Ten spin-off Gry o tron nie dojdzie do skutku

Bryan Cogman, producent "Gry o tron" i scenarzysta najnowszego odcinka, "A Knight of the Seven Kingdoms", zdradził, że jego spin-off nie dojdzie do skutku. "HBO zdecydowało się iść w innym kierunku. (...) To byłoby dla mnie na tyle, jeśli chodzi o Westeros. Z pewnością będę tęsknić, ale też się cieszę na myśl, że pójdę w świat i spróbuję być kapitanem swoich własnych projektów, wyposażony w to wszystko, czego się nauczyłem" – powiedział.

3. Zwiastun i data premiery serialu Pennyworth

"Pennyworth", czyli osadzony Londynie z czasów zimnej wojny serial telewizji Epix o lokaju Batmana, wystartuje 28 lipca. 1. sezon będzie składać się z 10 odcinków.

4. Zwiastun serialu Swamp Thing

Potwór z bagien powróci w serialu DC Universe. Premiera 31 maja, liczba odcinków została obcięta z 13 do 10.

5. Animowany serial ze świata Star Treka

Telewizja Nickelodeon zamówiła animowany serial ze świata Star Treka. Bohaterami będzie grupka nastolatków, którzy znajdują porzucony statek Gwiezdnej Floty i wyruszają nim w świat w poszukiwaniu przygód, znaczenia i odkupienia. Serial tworzą Kevin i Dan Hagemanowie ("Trollhunters").

6. Laura Donnelly w serialu Jossa Whedona

Laura Donnelly ("Outlander") zagra główną rolę w "The Nevers", wiktoriańskim serialu science fiction Jossa Whedona o kobietach z supermocami, które ratują świat, podróżując w czasie. Jej postać, Amalia True, to impulsywna i potłuczona emocjonalnie bohaterka, która odrzuca wiktoriańskie społeczeństwo i "zginęłaby dla sprawy oraz zabiłaby za drinka".

7. Wojownik z zamówieniem na 2. sezon

Telewizja Cinemax zamówiła 2. sezon serialu "Wojownik", opartego na notatkach Bruce'a Lee.

8. Jussie Smollett wróci do Imperium?

Terrence Howard, Taraji P. Henson i jeszcze kilkoro aktorów z "Imperium" wystosowało list do szefów FOX-a, w którym proszą, aby Jussie Smollett wrócił w 6. sezonie serialu.

9. Harry Lloyd w serialu Brave New World

Harry Lloyd ("Gra o tron") zagra jedną z głównych ról – obok Aldena Ehrenreicha w serialu "Brave New World", czyli adaptacji "Nowego wspaniałego świata" Aldousa Huxleya, którą zamówiło USA Network.

10. Zapowiedź nowych seriali HBO

A w niej m.in. sceny z "Watchmen", "Deadwood", 2. sezonu "Wielkich kłamstewek" i innych tegorocznych premier telewizji HBO.

REKLAMA