Zwiastun filmu "Deadwood" już jest i wygląda doskonale. Jak mają się nasi dawni znajomi po latach?

"Deadwood" (Fot. HBO)

0

Bohaterowie "Deadwood" wracają dziesięć lat starsi, ale poza tym nic się nie zmieniło. Miasteczko HBO wciąż wygląda rewelacyjnie, a Al Swearengen i spółka nadal uwielbiają pewne słowo na C.

HBO wypuściło pełny zwiastun filmowej odsłony "Deadwood", w której zobaczymy Ala Swearengena (Ian McShane), Setha Bullocka (Timothy Olyphant) i resztę ekipy po latach. Dokładniej rzecz biorąc, od finału serialu mija trzynaście lat, zaś w świecie zamieszkiwanym przez jego bohaterów upłynie równo dekada.

Deadwood – pełny zwiastun filmu HBO

Dwugodzinny film "Deadwood" będzie kontynuacją serialowych wydarzeń. Dziesięć lat po finale serialu bohaterowie spotkają się ponownie, by uczcić nadanie Dakocie Południowej statutu stanowego. Zgodnie z oficjalnym opisem, odżyją dawne rywalizacje, sojusze zostaną poddane próbom, a stare rany na nowo otwarte, gdy wszyscy spróbują odnaleźć się wśród zmian, jakie niosą nowoczesność i mijający czas.

W zwiastunie mamy Swearengena i Bullocka, których relacja jest tak samo skomplikowana jak zawsze. Obaj zgodnie nie znoszą George'a Hearsta (Gerald McRaney), który teraz jest senatorem USA. To on będzie głównym antagonistą w filmie i to pod jego adresem Al rzuca soczystym "cocksuckerem".

Poza tym spotykamy ponownie Trixie (Paula Malcomson), która wyszła za mąż za Sola Stara (John Hawkes), a także Almę (Molly Parker), Joanie (Kim Dickens) czy Calamity Jane (Robin Weiger). Dawnych fanów "Deadwood" ucieszą również dialogi. To wciąż ta sama poezja, do której przyzwyczaił nas David Milch – dowodów w ciągu dwóch minut usłyszycie aż nadto.

W filmie "Deadwood" powróci niemal cała dawna ekipa, czyli oprócz wyżej wymienionych także Dayton Callie, Paula Malcomson, Anna Gunn, W. Earl Brown, William Sanderson, Brad Dourif i Geri Jewell.

Do obsady dołączy Jade Pettyjohn ("School of Rock"), która zagra postać o imieniu Caroline. Zabraknie w niej natomiast zmarłego przed rokiem Powersa Boothe'a (Cy Tolliver) i Titusa Wellivera (Silas Adams), który jest zajęty na planie "Boscha". Reżyserem filmu jest Daniel Minahan, scenariusz napisał David Milch.

Deadwood – kiedy premiera filmu?

Film "Deadwood" będzie mieć premierę w HBO w USA 31 maja. W Polsce prawdopodobnie zobaczymy go dzień później.

Deadwood film