Zwiastun filmu "Deadwood" już jest i wygląda doskonale. Jak mają się nasi dawni znajomi po latach?

"Deadwood" (Fot. HBO)

Bohaterowie "Deadwood" wracają dziesięć lat starsi, ale poza tym nic się nie zmieniło. Miasteczko HBO wciąż wygląda rewelacyjnie, a Al Swearengen i spółka nadal uwielbiają pewne słowo na C.

HBO wypuściło pełny zwiastun filmowej odsłony "Deadwood", w której zobaczymy Ala Swearengena (Ian McShane), Setha Bullocka (Timothy Olyphant) i resztę ekipy po latach. Dokładniej rzecz biorąc, od finału serialu mija trzynaście lat, zaś w świecie zamieszkiwanym przez jego bohaterów upłynie równo dekada.

Deadwood – pełny zwiastun filmu HBO

Dwugodzinny film "Deadwood" będzie kontynuacją serialowych wydarzeń. Dziesięć lat po finale serialu bohaterowie spotkają się ponownie, by uczcić nadanie Dakocie Południowej statutu stanowego. Zgodnie z oficjalnym opisem, odżyją dawne rywalizacje, sojusze zostaną poddane próbom, a stare rany na nowo otwarte, gdy wszyscy spróbują odnaleźć się wśród zmian, jakie niosą nowoczesność i mijający czas.

W zwiastunie mamy Swearengena i Bullocka, których relacja jest tak samo skomplikowana jak zawsze. Obaj zgodnie nie znoszą George'a Hearsta (Gerald McRaney), który teraz jest senatorem USA. To on będzie głównym antagonistą w filmie i to pod jego adresem Al rzuca soczystym "cocksuckerem".

Poza tym spotykamy ponownie Trixie (Paula Malcomson), która wyszła za mąż za Sola Stara (John Hawkes), a także Almę (Molly Parker), Joanie (Kim Dickens) czy Calamity Jane (Robin Weiger). Dawnych fanów "Deadwood" ucieszą również dialogi. To wciąż ta sama poezja, do której przyzwyczaił nas David Milch – dowodów w ciągu dwóch minut usłyszycie aż nadto.

W filmie "Deadwood" powróci niemal cała dawna ekipa, czyli oprócz wyżej wymienionych także Dayton Callie, Paula Malcomson, Anna Gunn, W. Earl Brown, William Sanderson, Brad Dourif i Geri Jewell.

Do obsady dołączy Jade Pettyjohn ("School of Rock"), która zagra postać o imieniu Caroline. Zabraknie w niej natomiast zmarłego przed rokiem Powersa Boothe'a (Cy Tolliver) i Titusa Wellivera (Silas Adams), który jest zajęty na planie "Boscha". Reżyserem filmu jest Daniel Minahan, scenariusz napisał David Milch.

Deadwood – kiedy premiera filmu?

Film "Deadwood" będzie mieć premierę w HBO w USA 31 maja. W Polsce prawdopodobnie zobaczymy go dzień później.

Deadwood film

REKLAMA