7 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"The Marvelous Mrs. Maisel" (Fot. Amazon)

Nowy projekt twórców "Wspaniałej pani Maisel". Amber Midthunder z awansem w "Roswell w Nowym Meksyku". Będzie 2. sezon serialu "Ultraviolet". A oprócz tego "Liar", "Hombre" i nowy serial o L.A. Lakers.

1. Nowy projekt twórców Wspaniałej pani Maisel

Amy Sherman-Palladino i Daniel Palladino stworzą dla Amazona serial o świecie sztuki nowoczesnej na podstawie książki "Ninth Street Women" Mary Gabriel. To historia piątki kobiet – Lee Krasner, Elaine de Kooning, Grace Hartigan, Joan Mitchell i Helen Frankenthaler – które "rzuciły wyzwanie i weszły do zdominowanego przez mężczyzn świata XX-wiecznego malarstwa abstrakcyjnego – nie jako muzy, tylko artystki".

2. Amber Midthunder z awansem w Roswell

Amber Midthunder, która gra Rosę, siostrę Liz, będzie w stałej obsadzie 2. sezonu "Roswell w Nowym Meksyku".

3. Powiększa się obsada pilota Hombre

"Hombre" to nowy projekt telewizji Showtime i Jonas Cuaróna (scenarzysty "Grawitacji"), w którym główną rolę zagra Gael Garcia Bernal. Serial opowiadać będzie o nieudokumentowanym imigrancie z Meksyku (Bernal), którzy mieszka z rodziną w USA. Kiedy jego żona zostaje zatrzymana przez ICE, on zrobi wszystko, żeby ją odzyskać. Do obsady serialu dołączyli Marisé Alvarez ("The Vessel"), Greg Grunberg ("A Star Is Born"), Pepi Sonuga ("Famous In Love"), Adriana Santos ("Taken") i Noah Reyes.

4. Zwiastun serialu The InBetween

"The InBetween" to nowy serial kryminalny NBC o kobiecie granej przez Harriet Dyer, która ma dar widzenia zmarłych. Jej zdolności zaczyna wykorzystywać ojciec, który jest lokalnym detektywem. Start 29 maja w NBC.

5. Będzie 2. sezon serialu Ultraviolet

AXN zamówił 2. sezon polskiego serialu "Ultraviolet". Zdjęcia do 12-odcinkowej produkcji rozpoczną się w maju w Łodzi.

6. HBO zamawia pilot serialu o L.A. Lakers

Laureat Oscara Adam McKay ("Vice") i scenarzysta Max Borenstein ("Godzilla") tworzą dla telewizji HBO pilot serialu na podstawie książki "Showtime: Magic, Kareem, Riley, and the Los Angeles Lakers Dynasty of the 1980s" Jeffa Pearlmana. To opowieść o potędze L.A. Lakers w latach 80., kiedy trenerem był Pat Riley, a w drużynie znajdowali się Magic Johnson i Kareen Abdul-Jabbar.

7. Pierwsze zdjęcia z 2. sezonu Liar

Serial "Liar" ("Kłamstwa") z Joanne Froggatt i Ioanem Gruffuddem w rolach głównych powraca w tym roku, a oto pierwsze zdjęcia z 2. sezonu.

Kłamstwa sezon 2

Kłamstwa sezon 2

Kłamstwa sezon 2

REKLAMA