Cudowny klip z "Dobrego omenu" – diabelskie zakonnice śpiewają pieśń dla małego Antychrysta

"Dobry omen" (Fot. Amazon)

"Dobry omen" ma wszystko, zakonnice satanistki też. Zobaczcie, jak Siostry Trajkotki od Świętej Berylii chwalą małe wcielenie Szatana, a Neil Gaiman do nich dołącza.

Serialowy "Dobry omen" zapowiada się fenomenalnie, a oto kolejny dowód. Amazon wypuścił klip muzyczny zatytułowany "Brand New Baby Smell", w którym złe zakonnice śpiewają pieśń dla małego Antychrysta na modłę Hymnu Bojowego Republiki.

Dobry omen – złe zakonnice chwalą Antychrysta

Te panie to Siostry Trajkotki od Świętej Berylii, które odgrywają ważną rolę w powieści Neila Gaimana i Terry'ego Pratchetta. Mają już własne konto na Twitterze i możemy się spodziewać, że zobaczymy je także w serialu. A jeśli uważnie obejrzycie klip, zobaczycie także samego Gaimana – nie tylko autora książki, ale też twórcę serialu – śpiewającego razem z siostrzyczkami.

Piosenkę zaaranżował Deke Sharon ("Pitch Perfect"), a jej słowa to jedna wielka pochwała małego Antychrysta, który na razie jest słodkim blondaskiem "jak mały angielski lord", ale jego zło jeszcze się ujawni w pełnej krasie. A przynajmniej na to liczą zakonnice satanistki.

Warto również docenić oprawę wizualną teledysku, która bynajmniej nie jest przypadkowa. To ukłon w kierunku "Bohemian Rhapsody" zespołu Queen, który jest wspomniany w książce i w serialu prawdopodobnie też się pojawi w jakiejś formie.

Dobry omen – o czym jest ten serial?

W serialowym "Dobrym omenie" zobaczymy, jak duet nietypowych przyjaciół, demon Crowley (David Tennant) i anioł Azirafal (Michael Sheen), ratuje świat przed małym, słodkim Antychrystem. Po osiągnięciu pełni mocy dzieciak ma zesłać na Ziemię Armageddon, czworo jeźdźców Apokalipsy już nadciąga, a aniołowi i demonowi, którzy żyli wśród ludzi od tysięcy lat, perspektywa końca świata jednak nie za bardzo się podoba.

Małego Antychrysta, Adama Younga, który ma doprowadzić do końca świata, zagra Sam Taylor Buck. W znakomitej obsadzie serialu znajdują się jeszcze m.in. Jon Hamm, Frances McDormand, Benedict Cumberbatch, Jack Whitehall, Anna Maxwell Martin, Michael McKean, Brian Cox, Daniel Mays i Mark Gatiss.

Dobry omen – premiera 31 maja na Prime Video

REKLAMA