6 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Peaky Blinders" (Fot. BBC)

Powstaje gra "Peaky Blinders". Rosemarie DeWitt pojawi się w "Little Fires Everywhere". Deadline ujawnia, które piloty mają największe szanse na zamówienie. A oprócz tego "Criminal Minds", "Pazury" i nie tylko.

1. Powstaje gra Peaky Blinders

Jeśli zawsze chcieliście dołączyć do ekipy serialowego Tommy'ego Shelby'ego, będziecie to mogli zrobić w 2020 roku, kiedy to na rynku pojawi się gra VR stworzona na bazie serialu. Zadaniem graczy będzie m.in. przenikanie do ulicznego gangu i działanie pod przykrywką.

2. Rosemarie DeWitt w Little Fires Everywhere

Rosemarie DeWitt ("Black Mirror") zagra przyjaciółkę postaci Reese Witherspoon w "Little Fires Everywhere", nowym serialu limitowanym platformy Hulu, który tworzy Liz Tigelaar ("Casual") na podstawie książki Celeste Ng.

3. Bechir Sylvain wystąpi w Pazurach

Bechir Sylvain ("Black-ish") pojawi się w 3. sezonie serialu "Pazury" w roli biologicznego ojca Brienne, najstarszej córki Jenn. Seria wraca 9 czerwca.

4. Czy seriale z midseason są częściej kasowane?

Takie pytanie zadał serwis TVLine, który zrobił cały raport na ten temat. Wnioski? Z seriali, które miały premierę w midseason w ciągu ostatnich pięciu lat 61% skasowano po 1. sezonie. Seriale, które miały premierę jesienią, wypadają nieco lepiej, ale niewiele – 58% z nich nie dotrwało 2. sezonu.

5. Tytuł finału Criminal Minds

Twórcy "Criminal Minds" ujawnili, jaki będzie tytuł finału serialu: "And in the End…".

6. Które piloty mają szansę na zamówienie?

Za chwilę maj, czyli czas wielkich zamówień w amerykańskich stacjach ogólnodostępnych. Deadline pisze, które projekty mają największe szanse dojść do skutku. I tak, w ABC są to "Bad Alibi" z Cobie Smulders w roli prywatnej detektywki i serial prawniczy Hanka Steinberga i 50 Centa. Dobrze ma się także "Heart of Life", "The Hypnotist's Love Story" i nowe "NYPD Blue". Po stronie komedii szanse mają m.in. spin-off "Black-ish" o młodej Bow, "Woman Up" oraz serial Hanny Simone.

W CBS najlepiej wyglądają szanse "Evil" od twórców "Żony idealnej", a także "FBI: Most Wanted" i komedii "Carol's Second Chance" oraz "Bob Heart Abishola". FOX ma postawić na "neXT" z John Slatterym, soap operowe "Filthy Rich" i procedural "Prodigal Son" z Tomem Payne'em i Michaele Sheenem. Z komedii szanse mają "Geniuses", "Richard Lovely" i "Patty's Auto". NBC ma postawić na komedie "Perfect Harmony" o chórze kościelnym i "The Kenan Show". Po stronie dramatycznej na razie wygrywają "Council of Dads", "Lincoln", "Zoey's Extraordinary Playlist" i triller "Emergence".

CW podobno znalazło w tym sezonie nowe gwiazdy, a są nimi Kennedy McMann i Ben J. Pierce z pilotów "Nancy Drew" i "Glamorous". Mocno trzyma się także "Batwoman" i "Katy Keene", spi-off "Riverdale" z Lucy Hale w roli głównej.

REKLAMA