W maju będzie aż 31 premier seriali. Które z nich warto zobaczyć?

"Good Omens" (Fot. Amazon)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Hiszpańska księżniczka (nowość) – 6 maja na HBO GO

Była już "Biała królowa" i "Biała księżniczka", pora na "Hiszpańską księżniczkę". Pod tym mianem kryje się Katarzyna Aragońska – główna bohaterka kolejnej ekranizacji popularnych powieści autorstwa Philippy Gregory szykowanej przez stację Starz.

Miniserial będzie adaptacją dwóch książek ("Wiecznej księżniczce" oraz "Klątwie Tudorów") i opowie o mniej znanych losach bohaterki, jeszcze zanim została królową Anglii i żoną Henryka VIII. "Gdy poznajemy Katarzynę w większości historii, jest już nudną, zrzędliwą i skazaną na ostracyzm żoną na wygnaniu" – powiedział jeden z showrunnerów, Matthew Graham. "Czego ludzie nie wiedzą, to że była szczęśliwie zakochaną mężatką przez ponad 20 lat".

Plan twórców jest więc taki, by pokazać młodą, pełną werwy i namiętności Katarzynę, zaprzeczając jej utrwalonemu w kulturze wizerunkowi. Pomóc ma w tym Charlotte Hope (aktorka znana m.in. z roli Myrandy w "Grze o tron"), wcielając się w hiszpańską księżniczkę, od dziecka obiecaną angielskiemu następcy tronu, księciu Arturowi. Gdy dochodzi do tragedii, która stawia przyszłość Katarzyny pod znakiem zapytania, kobieta postanawia wziąć los we własne ręce, walcząc o to, co jej przeznaczone – miano królowej Anglii.

Podobnie jak w przypadku poprzednich ekranizacji i tutaj można się spodziewać historii opowiedzianej z kobiecego punktu widzenia, często pomijanej w podręcznikach. Brak znajomości pewnych faktów będzie oczywiście wymuszał uzupełnianie ich fikcją. Twórcy zapowiadają, że znajdzie się tu miejsce na historie dam dworu czy innych przebywających w królewskim otoczeniu kobiet, a także wątki przybyłych do Anglii wraz z Katarzyną służących – imigrantów muszących się przystosować do innego klimatu i kultury.

W obsadzie poza już wymienionymi znajdują się m.in. Angus Imrie ("Kingdom"), Harriet Walter ("Flowers"), Ruairi O’Connor ("Delicious"), Georgie Henley ("Opowieści z Narnii"), Elliot Cowan ("Krypton"), Aaron Cobham ("Cold Feet") i Alexandra Moen ("Fortitude").

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13