10 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Suits" (Fot. USA Network)

Zwiastun nowej serii "Veroniki Mars". Data powrotu "Suits" i premiery "Pearson". Hulu zamawia serial z Nicole Kidman i kolejne sezony dwóch komedii. A oprócz tego "Sukcesja", serial Kanye Westa i nie tylko.

1. Veronica Mars – zwiastun powrotu serialu

Kristen Bell powraca jako Veronica Mars i ma nową sprawę do rozwiązania. W czasie wiosennych ferii do Neptune zjeżdżają się imprezowi studenci i jednocześnie zwiększa się liczba przestępstw. Czyżby ktoś chciał zniszczyć reputację miasteczka? Serial wraca 26 lipca, Hulu pokaże od razu cały 8-odcinkowy sezon.

2. Hulu zamawia serial z Nicole Kidman

Hulu zamówiło serial "Nine Perfect Strangers" na podstawie książki Liane Moriarty, autorki "Wielkich kłamstewek". Rzecz się dzieje w ośrodku zdrowia i odnowy biologicznej, który obiecuje transformację dziewiątce zestresowanych osób, szukających lepszego sposobu na życie. Pieczę nad nimi sprawuje dyrektorka ośrodka, Masha (Nicole Kidman), która ma pomóc ożywić ich zmęczone umysły i ciała. Dziewiątka nieznajomych kompletnie nie wie, co ich czeka... Scenariusz współtworzą David E. Kelley ("Wielkie kłamstewka") i John-Henry Butterworth ("Edge of Tomorrow"). Premiera w 2020 roku.

Razem z "Nine Perfect Strangers" oficjalne zamówienie dostał serial The Dropout" z Kate McKinnon w roli Elizabeth Holmes, szefowej firmy Theranos i autorki jednego z największych przekrętów.

3. Hulu zamawia dwa seriale Marvela

Hulu zamówiło serial "Ghost Rider", w którym powróci Gabriel Luna w tytułowej roli, a także "Helstrom" – historię Daimona i Any Helstromów, syna i córki "tajemniczego i potężnego seryjnego mordercy" (czyli prawdopodobnie diabła).

4. PEN15 i Ramy powrócą z nowymi odcinkami

Komedie "PEN15" i "Ramy" zostały przedłużone przez platformę Hulu. 2. sezon "PEN15" ma składać się z 14 odcinków, a 2. sezon "Ramy'ego" z 10 odcinków.

5. Hulu ma już 28 mln klientów

Platforma streamingowa, której właścicielem jest Disney, urosła o 12% od końca zeszłego roku i obecnie ma 28 mln subskrybentów. Obecnie w USA Hulu rośnie szybciej niż Netflix, ale też ma sporo dystansu do odrobienia (a poza USA Hulu nie istnieje).

6. Sukcesja – zwiastun 2. sezonu

Serial HBO wraca w sierpniu, a tymczasem możecie obejrzeć pierwszą zapowiedź 2. sezonu. Walka o rodzinne imperium trwa!

7. Michael Chiklis w nowym serialu

Michael Chiklis ("The Shield") zagra główną rolę w serialu "Coyote" zamówionym przez Paramount Network. Bohaterem jest agent służby granicznej, który odkrywa tunel prowadzący do Meksyku. Serial tworzy Michelle MacLaren ("Breaking Bad").

8. Showtime zamawia serial Kanye Westa

Kanye West będzie współtwórcą i bohaterem antologii telewizji Showtime zatytułowanej "Omniverse" i zajmującej się odkrywaniem "wielu drzwi percepcji" . 1. sezon skupi się na Ego. Jaden Smith ("The Get Down") pojawi się w roli młodego Kanye Westa w alternatywnej rzeczywistości. Scenariusz pisze Lee Sung Jin ("Dolina Krzemowa").

9. Jesteśmy na SerialConie w Krakowie

Od 1 do 3 maja w ramach festiwalu Off Camera odbywa się SerialCon. Program wydarzenia znajdziecie tutaj. Mnie możecie spotkać dziś o godz. 12:00 na panelu o (możliwym) końcu ery wielkich seriali. Jutro z kolei razem z Małgorzatą Major i Kamilą Czają będziemy rozmawiać najpierw o Netfliksie (12:00), a potem o komediodramatach (15:00).

10. Data premiery Pearson i 9. sezonu Suits

Składający się z 10 odcinków finałowy sezon "Suits" wystartuje 17 lipca, a wraz z nim premierę będzie mieć "Pearson", czyli spin-off z Giną Torres w roli głównej.

Pearson serial

REKLAMA