Co się dzieje ze spin-offami "Gry o tron"? George R.R. Martin zdradza, na jakim etapie są prace

"Gra o tron" (Fot. HBO)

0

Kiedy doczekamy się więcej historii z Westeros na HBO? Autor "Gry o tron" George R.R. Martin ma nowe informacje dla fanów serialu i książkowej serii.

Jeśli już ciężko wam pogodzić się z myślą, że za 2 tygodnie na zawsze pożegnamy się z bohaterami "Gry o tron", nowe informacje, którymi podzielił się George R.R. Martin mogą dodać nieco otuchy. Autor uchylił rąbka tajemnicy na temat serialowego powrotu do Westeros w przygotowywanych przez HBO spin-offach lub jak sam woli je nazywać – "następcach".

Gra o tron – George R.R. Martin o nadchodzących spin-offach

Twórca "Pieśni Lodu i Ognia" wyjawił w swoim ostatnim wpisie na blogu, że w przygotowaniu cały czas są jeszcze trzy seriale z uniwersum "Gry o tron" i prace nad wszystkimi podążają w dobrym tempie:

– Mieliśmy piątkę różnych następców "Gry o tron" (nie przepadam za terminem "spin-offy") w HBO i prace nad trzema z nich cały czas idą do przodu. Ten, którego mam nie nazywać "Długą nocą" zacznie produkcję później w tym roku, a dwa pozostałe seriale pozostają na etapie pisania scenariusza, ale są już coraz bliżej. O czym będą? Nie mogę powiedzieć – napisał autor.

Spin-off, czy też następca, najbardziej zaawansowany w produkcji to serial z Naomi Watts w roli głównej, o którym pisaliśmy już wcześniej na Serialowej. Nowa produkcja ma dziać się tysiące lat przed wydarzeniami z "Gry o tron" i śledzić historię Westeros podczas Ery Herosów, w trakcie której nastała Długa Noc.

Zdjęcia do pilota rozpoczną się wczesnym latem, a odcinek wyreżyseruje S.J. Clarkson ("Jessica Jones"). W obsadzie obok Naomi Watts pojawią się m.in. Josh Whitehouse ("Poldark"), Toby Regbo ("Reign"), Ivanno Jeremiah ("Humans"), Georgie Henley ("Opowieści z Narnii"), Naomi Ackie ("Star Wars: Episode IX"), Denise Gough ("The Fall"), Jamie Campbell Bower ("Will") i Sheila Atim ("Harlots").

A o czym opowiedzą pozostałe dwa projekty? Martin zasugerował fanom sięgnięcie po wydaną w 2018 roku kronikę rodu Targaryenów "Ogień i krew" i tworzenie własnych teorii. Jeśli chcecie sami przeczytać wpis George'a R.R. Martina, na którym autor dodatkowo zachwyca się "Avengers: Endgame" i poleca "Gentleman Jack", tekst znajdziecie na jego blogu.

Najnowszy odcinek Gry o tron jest już dostępny w HBO GO