Cenzura w "Sprawie idealnej" to nie żart! CBS All Access rzeczywiście wyciął fragment najnowszego odcinka

"Sprawa idealna" (Fot. CBS All Access)

Wydawało się, że plansza z napisem "CBS ocenzurował ten content" to kolejny dziwny żarcik ze strony twórców "Sprawy idealnej". A jednak nie! O co poszło w najnowszym odcinku?

"Sprawa idealna" w 3. sezonie walczy z Ameryką Donalda Trumpa jak tylko może i wydawało się, że CBS pozwala jej twórcom, Robertowi i Michelle Kingom, na wszystko, nieważne jak odjechane i kontrowersyjne mają pomysły. A jednak wcale tak nie jest.

Sprawa idealna sezon 3 – o co chodzi z cenzurą?

W odcinku z zeszłego tygodnia, "The One Where Kurt Saves Diane", w pewnym momencie pojawiła się czarna plansza z napisem "CBS ocenzurował ten content", którą zobaczyliśmy zamiast tradycyjnego animowanego filmiku. Widzowie zastanawiali się, czy to kolejny żart Kingów, czy faktycznie cenzura, stawiając raczej na to pierwsze.

Do prawdy dotarł Michael Ausiello z TVLine, który uzyskał potwierdzenie od rzecznika CBS All Access, że to jednak nie żart. Platforma "miała obawy związane z pewnym tematem w animowanym filmie z odcinka" i plansza reprezentowała "kreatywne rozwiązanie, co do którego się zgodziliśmy" – wyjaśnił rzecznik.

Sprawa idealna sezon 3

Z czym dokładnie CBS miał problem? Możemy tylko zgadywać. Ale prawdopodobne wydaje się, że miało to związek z jednym z głównych tematów odcinka, czyli jak amerykańskie firmy naginają zasady etyczne, żeby funkcjonować i zarabiać na chińskim rynku. Wyszukiwarka wspierająca cenzurę, którą zrobił ChumHum specjalnie dla Chińczyków, to nie pomysł rodem z kosmosu, to normalne praktyki zachodnich firm wchodzących na ten atrakcyjny rynek.

Ocenzurowanie serialu oczywiście nie oznacza, że stosunki jego twórców ze stacją ulegną ochłodzeniu. Kingowie mają w tym sezonie niespotykaną wręcz swobodę artystyczną i z niej korzystają. Jeżeli CBS zdecydował się coś wyciąć, to prawdopodobnie nie bez dobrze uzasadnionego powodu.

"Sprawie idealnej" nic w tym momencie nie grozi (poza wycinaniem najostrzejszych filmików). Do końca 3. sezonu zostały dwa odcinki, a sezon 4 już jest zamówiony. Oprócz tego twórcy serialu prawdopodobnie wkrótce będą mieć jeszcze jedną produkcję w CBS – "Evil" z Mike'iem Colterem, Katją Herbers i Michaelem Emersonem w rolach głównych, którego pilot nieoficjalnie zbiera wysokie noty.

Nowe odcinki Sprawy idealnej w czwartki w HBO GO

REKLAMA