9 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

Słaba oglądalność wtorkowych komedii FOX-a, włącznie z "New Girl". Tytuł finału 1. serii "Once Upon a Time". Kolejne rewelacje na temat przyczyn zakończenia produkcji serialu "Luck". A poza tym jak zwykle piloty, piloty, piloty...

1. "I Hate My Teenage Daughter" praktycznie skasowane. Z jakiegoś powodu wciąż nie ma oficjalnej informacji o skasowaniu, ale trudno to nazwać inaczej. Sitcom właśnie wycofano z ramówki - mimo że planowano emisję jeszcze kilku odcinków w tym sezonie. Niewyemitowane odcinki FOX zamierza puścić latem.

2. Słabe wyniki FOX-a we wtorek. Oglądalność "I Hate My Teenage Daughter" była w ostatni wtorek tragiczna (2,98 mln, współczynnik 1,2), ale to nie znaczy, że we wtorkowe wieczory FOX ma cokolwiek dobrego. Słabo wypada i "Breaking In", i "Raising Hope" (oba poniżej 4 mln, współczynnik odpowiednio 1,4 i 1,6). Nie powala na kolana też oglądalność "New Girl" - w ostatni wtorek serial znów zanotował spadek do poziomu 5,12 mln (2,6). W ABC dramatycznie słabo wypadł ostatni odcinek "The River" - 3,98 mln (1,4). To prawdopodobnie pożegnanie z tym serialem.

3. Jack Coleman w pilocie "First Cut". Znany z "Heroes", a ostatnio też z "Pamiętników wampirów" Jack Coleman dostał rolę w pilocie serialu medycznego CW, "First Cut". Postać grana przez Colemana nazywać się będzie Tim Granger i będzie szefem personelu Denver Memorial Hospital. "First Cut" ma opowiadać o młodej lekarce Emily (w tej roli córka Meryl Streep, Mamie Gummer), która zaczyna pracę w szpitalu i przekonuje się, że atmosfera jest tam taka sama jak w szkole średniej.

4. Dziadek Potwornicki wybrany. Jak już pewnie wiecie, NBC robi remake "Rodziny Potwornickich" ("The Munsters"). W serialu noszącym tytuł "Mockingbird Lane" (od nazwy ulicy, na której mieszka ta nietypowa rodzina) rolę Dziadka, potężnego, zmiennokształtnego wampira zagra Eddie Izzard.

5. Tytuł finału 1. serii "Once Upon a Time". Na Twitterze pojawiła się już informacja o tym, jak będzie zatytułowany tegoroczny finał "Once Upon a Time" - "A Land Without Magic".

6. Dlaczego naprawdę skasowano "Luck"? Tragicznie niska oglądalność, śmierć kolejnego konia, a może coś zupełnie innego? Ostatnio chodzą słuchy, że wszystkiemu są winne kłótnie Michaela Manna z Davidem Milchem. Obaj są charyzmatyczni i od początku nie byli w stanie wytrzymać w jednym pomieszczeniu. Nick Nolte opowiedział "LA Times" parę anegdot o tym, jak panowie wściekali się na siebie. Pewnego razu Milch ponoć chwycił za kij baseballowy i zaczął wrzeszczeć, że zabije Manna. Atmosfera na planie od początku nie była najlepsza.

7. Aktorka z "Zagubionych" w pilocie Kevina Williamsona. W serialu Williamsona o seryjnym mordercy zagra Maggie Grace, którą znamy z "Lost". Grace będzie panią doktor, niedoszłą ofiarą głównego bohatera Joe Carroll (James Purefoy). Pilota zamówił FOX.

8. Aly Michalka rezygnuje z roli w pilocie. Znana z "Hellcats" Aly Michalka rzuciła rolę w komedii FOX-a, "Rebounding", o facecie, który próbuje przeżyć śmierć narzeczonej. Michalka miała być Taryn, seksowną dziewczyną jednego z przyjaciół głównego bohatera. Aly nie spodobały się kolejne zmiany, które zaszły w tej roli, m.in. zrobienie z jej bohaterki osoby starszej o 10 lat.

9. Znów będzie odcinek "30 Rock" live. Ekipa "30 Rock" znowu zrobi odcinek na żywo - poinformował Alec Baldwin. Nadany zostanie on prawdopodobnie z tego samego studia co "Saturday Night Live" dnia 26 kwietnia. Czy to pomoże poprawić oglądalność serialu? Zapewne tak. Kiedy zrobiono taki odcinek w 5. sezonie, oglądalność skoczyła o 43% we współczynniku.

REKLAMA