"Legion" wygląda obłędnie w zwiastunie 3. sezonu. Co już wiemy o finałowych odcinkach serialu?

"Legion" (Fot. FX)

0

Czekacie na finał serialowej historii Davida Hallera? Ten zobaczymy już latem, a na razie mamy rewelacyjny zwiastun i plakat promocyjny 3. sezonu "Legionu".

To już prawie koniec historii Davida Hallera, przynajmniej w serialowej wersji Noah Hawleya. Dan Stevens w tym roku powróci w tej roli po raz ostatni. A ponieważ 3. sezon serialu "Legion" został zamówiony oficjalnie jako finałowy, jest szansa, że nie zawiedzie oczekiwań.

Legion sezon 3 – co czeka Davida Hallera?

W 3. serii David pokaże jeszcze mroczniejsze oblicze i jeszcze bardziej zbliży się do komiksowego pierwowzoru. Syd (Rachel Keller) zajmie poniekąd rolę bohaterki, po tym jak David przejdzie na ciemną stronę mocy. John Landgraf, szef stacji FX, powiedział, że dla niego "Legion" jest superbohaterskim "Breaking Bad" i 3. sezon niewątpliwie wzmocni to wrażenie.

Zwiastun 3. sezonu "Legionu" wyraźnie pokazuje, że David teraz stanie się głównym antagonistą w serialu. Dawni przyjaciele będą chcieli go zlikwidować, tak jak w poprzednich sezonach próbowali mu pomagać. W zwiastunie widzimy także coś, co było zapowiadane już wcześniej. Mianowicie na początku 3. sezonu David ma spędzać czas w komunie hipisów, gdzie pełnić będzie rolę "wyluzowanego guru".

– Udał się tam, aby zdobyć to, co jest mu najbardziej potrzebne, czyli pozytywne wsparcie płynące w jego stronę. Ale zdobywa je, żywiąc się się energią swoich popleczników, którzy mają w sobie tę energię tylko dzięki temu, że David wszczepił im ją w umysły. Wpadł więc w pętlę. Nie jest ani trochę bardziej zdrowy psychicznie niż był wcześniej – wyjaśniał Noah Hawley.

Wśród hipisów David pozna mutantkę Switch (Lauren Tsai), której specjalną mocą jest możliwość podróżowania w czasie. A jak zdradza Noah Hawley, David "akurat ma plan, do którego potrzebny jest mu podróżnik w czasie". Poza Switch, 3. sezon "Legionu" zaprezentuje widzom jednego z najbardziej znanych mutantów z komiksów Marvela i zarazem ojca Davida – profesora Charlesa Xaviera.

Profesora Xaviera zagra znany z "Gry o tron" Harry Lloyd, który na chwilę także pojawia się w zwiastunie. Z kolei w roli matki Davida Gabrielle zobaczymy Stephanie Corneliussen ("Mr. Robot"). Oboje poznamy w 3. odcinku finałowej serii.

A dlaczego nie będzie więcej sezonów? Podczas WonderConu na początku kwietnia twórca "Legionu" odniósł się także do tego, dając do zrozumienia, że jego zdaniem temat po prostu zaczął się wyczerpywać.

– Serial rozpoczyna się w momencie, kiedy David jest na samym dnie. Idzie do szpitala, tam poznaje dziewczynę i jest szczęśliwy. Potem przestaje brać swoje leki i sytuacja wymyka się spod kontroli. Możemy więc albo wrócić z nim do dobrego miejsca, albo David może stoczyć się w totalne szaleństwo. I zdecydowaliśmy, że w tym miejscu zakończymy historię, bo w innym razie zaczęlibyśmy tę pętlę z powrotem.

Legion sezon 3 – premiera w USA 24 czerwca

Legion sezon 3