Helen Mirren rządzi jako caryca Katarzyna Wielka. Zwiastun serialu HBO i Sky Atlantic wygląda świetnie

"Catherine the Great" (Fot. HBO)

0

Była już brytyjską królową, teraz zostanie władczynią absolutną w XVIII-wiecznej Rosji. Helen Mirren jest niesamowita w zwiastunie "Catherine the Great", miniserialu HBO i Sky Atlantic.

W czasach kiedy w serialach było już wszystko, porządnie zrobiony dramat kostiumowy wciąż ma moc przyciągania. Zwłaszcza jeśli wygląda obłędnie i ma w swojej obsadzie gwiazdę pierwszej wielkości. Dokładnie tak jest z 4-odcinkową miniserią "Catherine the Great", będącą koprodukcją brytyjskiego oddziału Sky Atlantic i HBO, której zwiastun możecie już obejrzeć.

Helen Mirren jako Katarzyna Wielka – zwiastun

Zgodnie z oficjalnym opisem, w "Catherine The Great" zobaczymy ostatnie lata rządów tytułowej carycy i jej namiętny romans z Grigorijem Potiomkinem na tle skandali, intryg i ogromnych konfliktów.

To historia pary, która nie mogła się pobrać, słynęła z rozwiązłości i pałała obsesyjną miłością do siebie nawzajem oraz swojego kraju, tworząc wyjątkową, pełną oddania relacją, pokonując przeciwników i budując reputację Rosji jako jednego z największych mocarstw XVIII-wiecznej Europy.

Oprócz Helen Mirren w obsadzie znajdują się Jason Clarke, Joseph Quinn, Gina McKee, Rory Kinnear, Richard Roxburgh, Kevin R. McNally, Sam Palladio, Clive Russell, Lucas Englander, Antonia Clarke, Paul Ritter, Paul Kaye, Thomas Doherty, Raphael Acloque, James Northcoate i Andrew Rothney.

Scenariusz miniserialu napisał Nigel Williams, a reżyseruje Philip Martin, któremu zawdzięczamy część odcinków "The Crown".

Premiera serialu Katarzyna Wielka jesienią w HBO