Zwiastun 2. sezonu "Wielkich kłamstewek" ostrzega przed Meryl Streep. Co się stanie z "piątką z Monterey"?

"Wielkie kłamstewka" (Fot/ HBO)

Panie z "Wielkich kłamstewek" powrócą za miesiąc i wszystko wskazuje na to, że powinny wystrzegać się Meryl Streep. Zobaczcie pełny zwiastun 2. sezonu serialu HBO.

"Sekrety zawsze wychodzą na jaw" – straszy HBO w zapowiedziach 2. sezonu "Wielkich kłamstewek", sugerując, że "piątkę z Monterey" czekają konsekwencje za to, co się wydarzyło w finale 1. serii.

Główne bohaterki serialu mają czego się obawiać, przede wszystkim ze strony Mary Louise Wright (Meryl Streep), matki Perry'ego (Alexander Skarsgard), która przyjedzie do Monterey w poszukiwaniu odpowiedzi. I nie usatysfakcjonuje jej informacja, że to, co się stało z jej synem, było nieszczęśliwym wypadkiem.

Wielkie kłamstewka sezon 2 – zwiastun serialu

Mary Louise głośno oznajmia swojej synowej, że nie wierzy w jej wersję wydarzeń. Celeste (Nicole Kidman) wciąż spędza sporo czasu u terapeutki i zdecydowanie ma się czego bać, ale w strachu żyją także jej przyjaciółki. "To nas dopadnie. To nas wszystkie dopadnie" – mówi Bonnie (Zoë Kravitz), dodając, że ma na myśli kłamstwo. Chwilę potem pada zdanie, że policja tylko czeka, aż któraś z nich pęknie.

Są też lepsze wieści, na przykład taka, że Jane (Shailene Woodley) spotka nową miłość, Madeline (Reese Witherspoon) mogłaby nam wszystkim udzielić lekcji, jak jeść cupcake'a, a Renata (Laura Dern) wydaje się twardsza niż kiedykolwiek i świetnie wygląda w czerwieni.

Wielkie kłamstewka – co zobaczymy w 2. sezonie?

Zarys fabuły 2. sezonu "Wielkich kłamstewek" mówi z grubsza, co jeszcze dzieje się u głównych bohaterek. I tak, Celeste mocno przeżywa śmierć męża i czuje się, jakby dryfowała, ale jednocześnie jest zdeterminowana, by walczyć o swoją rodzinę i o to, by znów być tą kobietą, którą kiedyś była.

Madeline odkrywa na własnym przykładzie, że dobre intencje nie zawsze przynoszą dobre konsekwencje. Konfrontując się z prawdą o śmierci Perry'ego, bohaterka zaczyna godzić się z tym, jakie jest jej małżeństwo i pojmowanie rodziny.

Jane stara się z jednej strony przetrawić nagłą śmierć Perry'ego, a z drugiej, zbudować nowe życie dla siebie i Ziggy'ego (Iain Armitage). Lubiąca wszystko kontrolować Renata musi stawić czoła nowym wyzwaniom w swoim małżeństwie. Z kolei Bonnie również zmaga się ze śmiercią Perry'ego, która zmusza ją do zmierzenia się z własnymi demonami z przeszłości.

Oprócz wyżej wymienionych na ekranie pojawi się reszta obsady znanej z 1. sezonu, w tym Adam Scott (Ed, mąż Madeline), James Tupper (Nathan, mąż Bonnie) i Jeffrey Nordling (Gordon, mąż Renaty).

2. sezon "Wielkich kłamstewek" będzie składać się z siedmiu odcinków, z których wszystkie napisał David E. Kelley, opierając się na pomysłach Liane Moriarty, autorki książki. Reżyserką jest Andrea Arnold, która zastąpiła Jeana-Marca Vallée.

Wielkie kłamstewka sezon 2 – premiera 10 czerwca w HBO

REKLAMA