13 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"The Umbrella Academy" (Fot. Netflix)

Kolejne seriale kasowane i zamawiane w Wielkiej Czwórce. Netflix poszerza współpracę z Dark Horse. Baskets ze zwiastunem 4. sezonu. Eric McCormack w serialu Atypowy.

1. ABC zamawia nowe sezony seriali

Zamówienie na kolejne sezony otrzymały trzy seriale ShondaLandu – "Chirurdzy", "Station 19" (Krista Vernoff przejmie rolę showrunnerki) i "How to Get Away with Murder". Z 2. sezonem powróci "The Rookie". Zamówienie dostały także komedie "Fresh Off the Boat", "American Housewife", "Bless This Mess" i "Single Parents".

2. Constance Wu niezadowolona z zamówienia

Constance Wu, która robi karierę na wielkim ekranie, wyraziła głośno niezadowolenie z tego, że będzie kolejny sezon "Fresh Off the Boat". Kiedy jeden z użytkowników Twittera pogratulował jej zamówienia i napisał, że to świetna wiadomość, ona odpisała, że nie, to wcale nie jest dobra wiadomość. Potem dodała, że jest tak wkurzona, że dosłownie płacze. A następnie zaprzeczyła sama sobie, pisząc, że jednak jest wdzięczna, że serial będzie kontynuowany.

3. ABC kasuje komedie i The Fix

"The Fix" został skasowany po jednym sezonie. Szczęścia nie miały także seriale "The Kids Are Alright", "Splitting Up Together" i "Speechless", skasowane po 3. sezonie. Minnie Driver napisała na Twitterze, że to smutna sprawa, ale szczerze wierzy, iż serial pomógł w rozmowach o rodzinie, niepełnosprawności i miłości.

4. CBS kasuje komedie

Po czterech sezonach skasowane zostało "Life in Pieces", a po jednym "Fam" i "Happy Together". Nie będzie też kontynuacji "Murphy Brown", która wróciła w tym sezonie po 20 latach.

5. FOX kasuje Zabójczą broń, The Passage i nie tylko

Telewizja FOX skasowała po trzech sezonach "Lethal Weapon", po trzech sezonach "Star" (studio 20th Century Fox TV już zaczęło poszukiwania nowej stacji), a także po jednym sezonie "The Passage" i "The Cool Kids".

6. Blindspot z zamówieniem na 5. sezon

"Blindspot" dostał zamówienie na 5. sezon, który będzie finałowy i prawdopodobnie krótszy niż poprzednie (13 odcinków albo nawet mniej).

7. I Feel Bad skasowane

Serial NBC nie wróci z 2. sezonem.

8. The Kenan Show dostał pełny sezon

NBC zamówiło komedię Kenana Thompsona. Aktora z SNL zobaczymy w roli samotnego ojca dwóch dziewczynek. Choć oprócz rodziny ma pracę, stara się być jak najlepszym tatą. Nie pomaga mu teść, który ciągle wtrąca się do jego rodzinnego życia. W roli teścia wystąpi Andy Garcia, córki zagrają Dani Lockett i Dannah Lockett. Pilota napisała Jackie Clarke ("Superstore"), wśród producentów jest Lorne Michaels z SNL. Co ciekawe, Thompson na razie nie porzuca SNL – będzie próbował łączyć jedno z drugim.

The Kenan Show

9. Man with a Plan z zamówieniem

Sitcom CBS, w którym główną rolę gra Matt LeBlanc, dostał zamówienie na 4. sezon.

10. NYPD Blue wciąż ma szansę powrócić

Nowe "NYPD Blue" na razie nie dostanie zamówienia, ale pilot będzie kręcony od nowa i serial dostanie drugą szansę w midseason. Podobny los czeka w ABC pilot "Heart of Life".

11. Eric McCormack w serialu Atypowy

Eric McCormack dostał rolę powracającą w 3. sezonie "Atypowego". Zagra ekscentrycznego profesora sztuki, który uwielbia inspirować studentów i rzucać im wyzwania.

12. Netflix poszerza współpracę z Dark Horse

Wszystko zaczęło się od "The Umbrella Academy", a teraz w planach są kolejne produkcje – nie tylko superbohaterskie, ale też z takich gatunków, jak horror czy fantasy.

13. Zwiastun 4. sezonu serialu Baskets

Depresyjny klaun Baskets powraca. Premiera 4. sezonu, w którym Chip po 49 latach mieszkania z matką będzie próbował się usamodzielnić, planowana jest na 13 czerwca.

REKLAMA