Nasz top 10: Najlepsze seriale kwietnia 2019 roku

"Obsesja Eve" (Fot. BBC America)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

To miał być miesiąc "Gry o tron", ale już po trzech odcinkach sprawa zrobiła się bardziej skomplikowana. W naszym top 10 doceniamy m.in. "Obsesję Eve", "Barry'ego", "Gentleman Jack" i "Naszą planetę".

10. Better Things (spadek z 8. miejsca)

"Better Things" (Fot. FX)

"Better Things" (Fot. FX)

Lekki spadek to efekt głównie silnej konkurencji w kwietniu, ale już fakt, że "Better Things" ostatnio zajmuje raczej pozycje w drugiej połowie rankingu, jest wynikiem nierówności 3. sezonu. Zdarzają się odcinki, które wychodzą dobrze, ale szybko nam wypadają z pamięci, a są i takie, które na pewno zostaną z nami na dłużej. Niby w kwietniu serial miał trzy razy hit tygodnia, a jednak nie możemy z pełnym przekonaniem zachwycać się tak jak w 2017 roku.

Może to dla "Better Things" nieco krzywdzące, skoro Pamela Adlon konsekwentnie realizuje swoją wizję, nieco tylko przenosząc tym razem akcent z życia rodzinnego na to, kim jest Sam, gdy nie musi zajmować się wszystkimi wokół. Mój ulubiony odcinek kwietnia, "The Unknown", dowodziłby, że ta bohaterka też do końca nie wie, kim naprawdę jest, uciekając przed szansą z Mer na rzecz nijakiej relacji z Davidem (Matthew Broderick).

Warto docenić też odcinek wielkanocny, w którym dobrze sprawdziły się dwie luźno powiązane ze sobą części. Zwłaszcza ta, która dała nam szansę lepiej poznać Phil. Było w kwietniu naprawdę sporo przełomowych wydarzeń w życiu wszystkich kobiet z rodziny Fox, nawet jeśli jakoś trudno mi zaliczyć do ważnych historii perypetie z odcinka "Toilet". W tym sezonie "Better Things" albo trafia do nas genialnie, albo przechodzi trochę obok. Miejmy nadzieję, że majowe zwieńczenie serii znajdzie się w pierwszej z tych kategorii. [Kamila Czaja]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA