12 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Twin Peaks" (Fot. ABC)

Nie żyje Peggy Lipton z "Miasteczka Twin Peaks". "Orville" z zamówieniem na 3. sezon. Powstaje serial o skandalu ze studiami. Stacje ogólnodostępne zamawiają kolejne nowości.

1. Nie żyje Peggy Lipton z Twin Peaks

Peggy Lipton, znana z takich seriali jak "The Mod Squad" i "Twin Peaks", zmarła w wieku 72 lat po walce z rakiem. Informację przekazały mediom jej córki, Rashida i Kidada Jones.

2. Orville z zamówieniem na 3. sezon

Telewizja FOX zamówiła 3. sezon serialu "Orville"

3. The Goldbergs i Schooled z kolejnymi sezonami

"The Goldbergs" powróci z 7. sezonem, z kolei jego spin-off, "Schooled" dostał zamówienie na 2. sezon, który prawdopodobnie będzie liczyć 13 odcinków.

4. Proven Innocent skasowane

Prawniczy dramat "Proven Innocent" żegna się z nami po jednym sezonie.

5. FOX zamawia serial Filthy Rich

FOX zamówił serial dramatyczny "Filthy Rich" z Kim Cattrall w roli głównej. To utrzymana w stylu soap opery opowieść o bogatej rodzinie z amerykańskiego Południa. Kiedy jej patriarcha, założyciel chrześcijańskiej stacji telewizyjnej ginie w katastrofie samolotu, jego żona i rodzina dowiadują się, że miał trójkę nieślubnych dzieci i wszystkie są wpisane w testament, zagrażając rodzinnemu imieniu i fortunie. Pełne twistów "Filthy Rich" opowiadać będzie o świecie, w którym każdy ma ukryty motyw i nikt nie ucieka przed walką o swoje.

Gerald McRaney zagra zmarłego patriarchę, a Kim Cattrall jego żonę, Margaret Monreaux. W obsadzie znajdują się także Aubrey Dollar ("Battle Creek"), Corey Cott ("The Good Fight"), Mark L. Young ("The Comeback") i David Denman ("The Office"). Scenarzystą pilota jest Tate Taylor.

Filthy Rich

6. NBC zamawia kolejne trzy seriale

Telewizja NBC zamówiła jeszcze trzy nowe seriale:

"Lincoln" – serialowy "Kolekcjoner kości", oparty na książce Jefferya Deavera. Russell Hornsby gra Lincolna Rhyme'a, byłego policjanta i kryminalistycznego geniusza, którego eliminuje z gry poważny wypadek, spotykający go z rąk seryjnego mordercy. Kiedy młoda policjantka Amelia Sachs (Arielle Kebbel) znajduje się na tropie mordercy, Rhyme znajduje partnera do zabawy w kotka i myszkę. Nietypowy duet rozwiązuje razem sprawy, jednocześnie ścigając enigmatycznego Kolekcjonera kości.

"Indebted" – komedia, w której Adam Pally ("Happy Endings") i Abby Elliott ("Saturday Night Live") grają młodych rodziców, Dave'a i Rebeccę, którzy są gotowi wrócić do swojego życia po latach pieluch i nieprzespanych nocy. Sprawy przybierają nieoczekiwany obrót, kiedy rodzice Dave'a – w tych rolach Steven Weber i Fran Drescher – niespodziewanie pojawiają się u progu spłukani, nie pozostawiając mu wyboru. W końcu to ludzie, którzy kiedyś dali mu wszystko.

"Perfect Harmony" – komedia o byłym profesorze muzyki z Princeton (Bradley Whitford), który wpada na próbę chóru w kościele w małym miasteczku i znajduje grupkę śpiewaków, którzy są rozstrojeni na więcej niż jeden sposób. Profesor i jego nowi znajomi nie do końca do siebie pasują, ale "mogą być idealnym miksem indywidualistów, którzy pomogą sobie nawzajem znaleźć nową drogę i odkryć małe szczęścia, kiedy wszyscy potrzebują tego najbardziej". W obsadzie także Anna Camp, Tymberlee Hill, Rizwan Manji, Will Greenberg, Geno Segers i Spencer Allport.

Perfect Harmony

7. ABC zamawia cztery nowe seriale

"The Baker and The Beauty"serial dramatyczny oparty na izraelskim formacie. Daniel Garcia (Victor Rasuk) pracuje w rodzinnej piekarni, robiąc wszystko to, czego oczekują od niego kochający kubańscy rodzice i rodzeństwo. Ale kiedy podczas szalonej nocy w Miami spotyka międzynarodową gwiazdę Noę Hamilton (Nathalie Kelley), jego życie zmienia się w jednej chwili. W obsadzie są także Carlos Gomez, Lisa Vidal, Dan Bucatinsky, Belissa Escobedo, Michelle Veintimilla i David Del Rio. Scenariusz pisze Dean Georgaris.

The Baker and the Beauty

"For Life"serial prawniczy Hanka Steinberga i 50 Centa to inspirowana życiem Isaaca Wrighta Jr. opowieść o więźniu, który zostaje prawnikiem. Główny bohater jednocześnie pomaga innym więźniom i walczy, żeby odmienić swoje życie i unieważnić wyrok za przestępstwo, którego nie popełnił. Serial będzie pokazywać wady i wyzwania systemu sprawiedliwości. W obsadzie Nicholas Pinnock, Indira Varma, Joy Bryant, Glenn Fleshler, Dorian Missick, Tyla Harris, Mary Stuart Masterson i Boris McGiver.

"United We Fall" – sitcom o rodzicach dwójki dzieci, którzy starają się przetrwać z dnia na dzień jako funkcjonująca rodzina. W rolach głównych Christina Vidal i Will Sasso. W obsadzie także Jane Curtin jako jego matka, która z nimi mieszka. Ona z kolei ma dużą latynoską rodzinę, która nie ma oporów, żeby się wtrącać, jeśli uważają, że coś idzie nie tak. Scenariusz pilota napisał Julius "Goldy" Sharpe.

"Emergence" – thriller, który pierwotnie miał być w telewizji NBC. Główną bohaterką jest policjantka (Allison Tolman), która przygarnia dziecko znalezione na miejscu tajemniczego wypadku i orientuje się, że nie pamięta ono, co się wydarzyło. Śledztwo uświadamia jej, że znalazła się w środku większego spisku, niż mogła sobie wyobrazić, a tożsamość dziecka jest bardzo ważna. W obsadzie także Alexa Swinton ("Billions") w roli małej Piper oraz Donald Faison ("Scrubs"), Owain Yeoman ("Mentalista"), Robert Bailey Jr. ("The Night Shift") i Zabryna Guevara ("New Amsterdam"). Serial tworzą Michele Fazekas i Tara Butters ("Resurrection", "Agentka Carter").

Emergence

8. Kenya Barris tworzy komedię dla Netfliksa

Pierwszy serial Kenyi Barrisa ("Black-ish") w Netfliksie to komedia "Black Excellence", w której główne role zagrają sam twórca (dla którego to będzie pierwsza duża rola) i Rashida Jones. Serial będzie podobny do "Black-ish" w tym sensie, że skupiać się będzie na takich tematach, jak rodzicielstwo, związki, rasa czy kultura. Ale twórca obiecuje coś więcej – reboot rodzinnego sitcomu, jakiego jeszcze nie widzieliśmy.

9. Koniec You Me Her po 5. sezonie

Serial telewizji Audience o nietypowym związku zakończy się po 5. sezonie, którego produkcja rusza w maju.

10. Powstaje serial o skandalu ze studiami

Felicity Huffman i Lori Loughlin, czyli aktorki kupujące swoim dzieciom miejsca na studiach, mają szansę zostać bohaterkami serialu. Projekt już powstaje, produkuje go Annapurna TV na podstawie książki "Accepted" Melissy Korn i Jennifer Levitz, która jeszcze czeka na publikację. Scenarzystą serialu jest D.V. DeVincentis ("American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona").

11. CBS odrzuca piloty ze znanymi aktorkami

"Under the Bridge" z Jennifer Morrison i "The Republic of Sarah" z Sarah Drew nie dostaną zamówienia w CBS.

12. Zwiastun 2. sezonu "She's Gotta Have It"

2. sezon serialu Spike'a Lee zobaczymy 24 maja.

REKLAMA