Romanse, narkotyki i Zendaya w zwiastunie "Euphorii". Serial HBO wygląda jak młodzieżowe "Trainspotting"

"Euforia" (Fot. HBO)

Serial dla młodzieży, ale ambitniejszy, bardziej niegrzeczny niż większość i pozbawiony irytującego lukru? Tak właśnie zapowiada się "Euphoria", nowa produkcja telewizji HBO.

W czerwcu w HBO zadebiutuje "Euphoria", oparty na izraelskim formacie dramat młodzieżowy, którego główną bohaterką będzie uzależniona od narkotyków Rue (Zendaya, "Spider-Man: Homecoming").

Euphoria – zwiastun młodzieżowego serialu HBO

Dziewczyna będzie przewodniczką po świecie, w którym rodzice równie dobrze mogliby nie istnieć. Produkcja, zapowiadana jako połączenie kontrowersyjnych "Dzieciaków" z 1995 roku i "Trainspotting" Danny'ego Boyle'a, będzie poruszać tematy seksu, tożsamości, traumy, social mediów, miłości i przyjaźni. A z życiowymi problemami bohaterowie "Euphorii" mają radzić sobie poprzez narkotyki i przemoc.

Jak ten miks nastoletnich traum i lęków wygląda w praktyce, możecie zobaczyć w świeżutkim zwiastunie. "Poczuj coś" – zachęca hasło promocyjne serialu, a my dostajemy dowody, że jego bohaterowie, owszem, czują, czasami aż za bardzo.

Oprócz Zendayi w serialu grają m.in. Storm Reid ("Pułapka czasu"), Maude Apatow ("Dziewczyny"), Sydney Sweeney ("Opowieść podręcznej"), Austin Abrams ("The Walking Dead"), Jacob Elordi ("The Kissing Booth"), Algee Smith ("The Hate U Give"), Alexa Demie ("Love"), Barbie Ferreira i Hunter Scheifer.

Za scenariusz odpowiada Sam Levinson ("Arcyoszust"), a jednym z producentów jest Drake.

Premiera serialu Euphoria 17 czerwca w HBO Polska

REKLAMA