10 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Obsesja Eve" (Fot. BBC America)

Nagrody BAFTA rozdane, triumfuje "Obsesja Eve". Guy Pearce w adaptacji "Opowieści wigilijnej". FOX zamawia spin-off "9-1-1". A oprócz tego "Krypton", "Whiskey Cavalier" i nie tylko.

1. Nagrody BAFTA rozdane, Obsesja Eve triumfuje

W Wielkiej Brytanii zostały rozdane nagrody BAFTA. Pełną listę zwycięzców znajdziecie tutaj: najlepszy serial dramatyczny to "Obsesja Eve", komediowy – "Sally4Ever", a miniserial – "Patrick Melrose". Nagrody dla najlepszych aktorów otrzymali m.in. Jodie Comer i Benedict Cumberbatch.

2. Guy Pearce w adaptacji Opowieści wigilijnej

Steven Knight ("Peaky Blinders") tworzy dla BBC trzyczęściową mroczną adaptację "Opowieści wigilijnej" Charlesa Dickensa. Guy Pearce (na zdjęciu poniżej) wcieli się w Scrooge'a, w obsadzie są także m.in. Andy Serkis ("Władca Pierścieni"), Stephen Graham ("Line of Duty") i Charlotte Riley ("Peaky Blinders").

Opowieść wigilijna BBC

3. Hilary Swank w serialu Netfliksa

Hilary Swank dostała główną rolę w "Away", netfliksowym serialu Jasona Katimsa ("Friday Night Lights"). Zagra amerykańską astronautkę, która dowodzi międzynarodową załogą kosmiczną podczas niebezpiecznej misji. Bohaterka ma także męża i nastoletnią córkę. Zgodnie z oficjalnym opisem, to będzie serial "o nadziei, człowieczeństwie i o tym, jak potrzebujemy siebie nawzajem, jeśli mamy osiągać rzeczy niemożliwe".

4. Netflix ujawnia najpopularniejsze seriale w UK

Brytyjski Netflix wypuścił listy top 10 najpopularniejszych produkcji na Wyspach w kwietniu. Całość wygrywa "Nasza planeta", natomiast na liście z serialami fabularnymi rządzi "Black Summer" przed "After Life" i "Riverdale".

5. Mark Webber zwolniony z nowego serialu ABC

Mark Webber, który miał grać główną rolę męską we wciąż niezatytułowanym, ale już mającym zamówienie na pełny sezon serialu z Cobie Smulders, opuszcza obsadę. Aktor poskarżył się na Twitterze, że został wyrzucony z serialu, bo nie jest wystarczająco przystojny dla szefostwa ABC. I choć wie, że są ludzie w tej branży, którzy mają gorzej, uważa, że został potraktowany w poniżający sposób.

6. Powiększa się obsada serialu Wojownik

W 2. sezonie "Wojownika" do obsady dołączą Chen Tang ("Bosch"), Celine Buckens ("Free Rein"), Miranda Raison ("Dark Heart") i Maria Elena Laas ("Vida"). Z kolei Dustin Nguyen, czyli serialowy Zing, dostał awans do głównej obsady i dodatkowo wyreżyseruje jeden z odcinków 2. sezonu.

6. Whiskey Cavalier skasowane

Telewizja ABC skasowała "Whiskey Cavalier" po jednym sezonie. Studio Warner Bros. TV będzie szukać nowej stacji.

7. FOX zamawia spin-off 9-1-1

"9-1-1: Lone Star" – tak nazywa się spin-off "9-1-1", którego akcja będzie dziać się w Teksasie. Rob Lowe zagra główną rolę – policjanta z Nowego Jorku, który przenosi się z synem do Austin w Teksasie.

9. Lobo w nowej zapowiedzi serialu Krypton

"Krypton" wraca 12 czerwca z 2. sezonem. A oto i Lobo, międzygalaktyczny łowca nagród i płatny zabójca, który zadebiutuje na ekranie w nowych odcinkach.

10. The Rook startuje w czerwcu

"The Rook" to nowy serial telewizji Starz na podstawie powieści Daniela O'Malleya, opowiadający o kobiecie, która budzi się na moście w Londynie i nic nie pamięta. Okazuje się, że należy do agencji wywiadu, składającej się wyłącznie z osób z mocami nadprzyrodzonymi. W roli głównej Emma Greenwell, w obsadzie także Olivia Munn, Joely Richardson i James D'Arcy. Premiera serialu planowana jest na 30 czerwca.

The Rook

REKLAMA