"Gra o tron" – zwiastun wielkiego finału serialu. Jaki los czeka Siedem Królestw?

"Gra o tron" (Fot. HBO)

Jeśli spodziewaliście się happy endu dla kogokolwiek, to najwyższy czas przestać. Zwiastun 6. odcinka 8. sezonu "Gry o tron" – czyli finału serialu – pokazuje krajobraz po bitwie o Królewską Przystań.

"Gra o tron" dobiega końca, jest bardziej widowiskowa niż kiedykolwiek i budzi jeszcze większe kontrowersje. Czy po finale internet dosłownie zapłonie, a panowie David Benioff i D.B. Weiss będą musieli szukać azylu gdzieś, gdzie HBO nie dociera?

Gra o tron sezon 8, odcinek 6 – zwiastun

Tymi pytaniami zajmiemy się za tydzień, na razie mamy zwiastun finału, w którym widzimy ogrom zniszczenia po ataku Daenerys i ją samą jako prawdziwą królową popiołów. Serial raczej nie zakończy się z Szaloną Królową na Żelaznym Tronie, bo to nie "House of Cards" w świecie fantasy (chyba że jednak?). Coś się wydarzy, czego zwiastun oczywiście nie zdradza.

Zdradza za to, że Dany wciąż ma wsparcie Nieskalanych i Dothraków; Tyrion nadal spaceruje z miną zbitego psa po zgliszczach, a Arya jeszcze jest w tej okolicy (czyżby dodała nowe nazwisko do swojej listy?). Cokolwiek się nie wydarzy, możemy liczyć na jedno: znów poleje się krew i spadną głowy, wśród których prawdopodobnie znajdzie się ta należąca do zwycięskiej królowej.

Cokolwiek się nie wydarzy, to już będzie ostateczne pożegnanie z serialową "Grą o tron". I my w tym momencie zaczynamy trzymać kciuki, żeby George R.R. Martin nie musiał oglądać finału w stylu "Lost", za którym, delikatnie mówiąc, nie przepada.

Finał Gry o tron zobaczymy 20 maja w HBO

REKLAMA