Jest już zwiastun filmu dokumentalnego o "Grze o tron", a w nim płaczący Kit Harington

0

O tych łzach wspominał i Kit Harington, i jego koledzy z obsady "Gry o tron". Zwiastun "Ostatniej warty", filmu dokumentalnego o hitowym serialu HBO, pokazuje wspólne czytanie scenariusza.

"Gra o tron" doczeka się nie tylko spin-offu, a może i kilku, ale też filmu dokumentalnego. Zwiastun "Ostatniej warty" ("The Last Watch") właśnie trafił do sieci.

Gra o tron: Ostatnia warta – zwiastun dokumentu

"Gra o tron: Ostatnia warta" to dokument stworzony przez Jeanie Finlay ("Seahorse"), który zabierze nas za kulisy powstawania 8. sezonu serialu. Co oznacza, że dokumentalistka stała się częścią pełnego błota i krwi planu tylko po to, by pokazać kręcenie scen i reakcje aktorów. Ci, którym dane było zagrać w ośmiu sezonach "Gry o tron", stali się dla siebie niczym rodzina.

Dlatego w filmie nie zabranie także emocjonalnych scen. Prócz charakteryzacji bohaterów, budowy planu i kręcenia historycznych momentów jak bitwa o Winterfell, dokument pokaże również choćby słynne wspólne czytanie scenariusza.

Kit Harington już wcześniej opowiadał, że zrezygnował z samodzielnego przeanalizowania losów swojej postaci i czekał na wspólne czytanie tego, co dla bohaterów przygotowali scenarzyści. Nie ukrywał również, że był to dla niego emocjonalny moment, w którym nie był w stanie powstrzymać łez. I tę scenę również widzimy w zapowiedzi filmu.

Gra o tron: Ostatnia warta – premiera 27 maja w HBO, tydzień po finale serialu