12 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Smash" będzie mieć 2. sezon. Netflix chce kupić "The River". Sierżant Brody spotkał się z Obamą. A poza tym "The Office", "Bent", "House", "Fringe"...

1. "Smash" dostaje 2. sezon. Znakomita wiadomość od NBC: serial muzyczny "Smash" ma zamówienie na 2. sezon. Nie jest to wielkie zaskoczenie - obok "Grimma" "Smash" to jedyny serial NBC, który ma przyzwoitą oglądalność (średnio ok. 7,7 mln widzów i współczynnik 2,6). 2. sezon "Smash" ma mieć 15 odcinków. Jednocześnie pojawiła się informacja, że twórczyni serialu, Theresa Rebeck, już nie będzie showrunnerem. To właśnie na niej oparta jest postać Julii (Debra Messing). Nie wiadomo na razie, jaki Rebeck będzie miała wpływ na serial. Dla wielu osób problemem 1. sezonu jest to, że za bardzo skupia się on na Broadwayu, a za mało na bohaterach, przez co ma mniej widzów, niż mógłby.

2. Jennifer Beals i Paula Marshall w pilocie CBS. Do dramatu CBS "Widow Detective" dołączyły dwie panie: Jennifer Beals i Paula Marshall. Serial ma opowiadać o policjancie, który po stracie trzech kolegów zostaje zastępczym ojcem, mężem i kochankiem dla ich rodzin. Główną rolę zagra John Corbett. Beals i Marshall będą w serialu wdowami.

3. Czy Netflix kupi "The River"? Platforma internetowa Netflix, która powoli staje się kablówką, zastanawia się nad kupnem serialu "The River", który ABC prawdopodobnie skasuje. Rozmowy już trwają - i wydaje się bardziej prawdopodobne, że Netflix nabędzie "The River", niż drogą w produkcji "Terra Novę".

4. Alyssa Milano zagra w pilocie "Mistresses". Do zamówionego przez ABC pilota serialu "Mistresses", opowiadającego o czterech kobietach i ich skandalicznym życiu uczuciowym, dołączyła Alyssa Milano. Zagra ona Savannah, panią adwokat, która ma męża, ale długie wieczory spędza z kolegą prawnikiem. Oznacza to, że wszystkie główne role już obsadzono - w pozostałych wystąpią Yunjin Kim, Rochelle Aytes i Jes Macallan.

5. Kal Penn wróci w finale "House'a"? Wiadomo już, że w finale "House'a" wróci Olivia Wilde, ale na tym nie koniec. Swój powrót negocjuje także Kal Penn. Nie wiadomo niestety, w jakiej postaci miałby powrócić. Emisja ostatniego odcinka "House'a" zaplanowana jest na 21 maja.

6. Hugh Dancy zagra w "Hannibalu". Jedną z głównych ról w "Hannibalu" NBC dostał Hugh Dancy. Aktor zagra Willa Grahama, agenta FBI, który będzie miał specyficzną relację z Hannibalem Lecterem.

7. Rebecca Mader we "Fringe". Znana z "Lost" Rebecca Mader zagości we "Fringe". Zagra Jessicę, postać, która pojawi się na razie w dwóch odcinkach. Ma ona być silną, dzielną kobietą, mającą powiązania z Davidem Robertem Jonesem. Ma też mieć emocjonalny związek z Olivią - panie odkryją, że mają ze sobą więcej wspólnego niż im się wydawało na początku.

8. Co dalej z "The Office"? Już nawet wierni fani mówią, że czas kończyć, ale NBC zamierza jeszcze coś wycisnąć z "The Office". Serial, który wciąż nieźle się ogląda (jak na możliwości NBC), prawdopodobnie będzie miał 9. sezon, ale nie będzie nad nim pracował już Paul Lieberstein, prowadzący produkcję do tej pory. Ponadto najważniejszym gwiazdom (John Krasinski, Ed Helms, Jenna Fischer i B.J. Novak) kończą się teraz kontrakty i nie jest pewne, że je przedłużą. Mindy Kaling robi własny serial. Nie wiadomo, jak będzie wyglądał 9. sezon "The Office".

9. Słaba oglądalność komedii "Bent". Krytycy raczej są na "tak", ale widownia wyraźnie nie dopisała. Nowa komedia NBC "Bent" wystartowała fatalnie w środowy wieczór - 2,8 mln widzów, przy współczynniku 1,0. Jeszcze gorzej oglądał się drugi odcinek, zaprezentowany zaraz po pierwszym.

10. Damian Lewis spotkał się z Obamą. Sierżant Brody z "Homeland", czyli Damian Lewis, spotkał się ze swoim fanem, prezydentem Barackiem Obamą. Brytyjskiego aktora zaproszono do Białego Domu na kolację z premierem Wielkiej Brytanii Davidem Cameronem, dlatego był zaskoczony, że prezydent też poświęcił mu trochę czasu. Udało im się porozmawiać nawet o serialu. Jak powiedział Lewis, to było niezapomniane spotkanie.

11. Syfy nie chce serialu "Battlestar Galactica: Blood & Chrome". Stacja Syfy długo nad tym myślała i w końcu wymyśliła: nie będzie serialu "Battlestar Galactica: Blood & Chrome". Możliwe, że powstanie za to serial internetowy.

12. Już trwają zdjęcia do pilotów CW. Stacja CW zamówiła aż osiem pilotów, z których przynajmniej połowa zapewne nie dostanie zamówienia. Zdjęcia już trwają. Większość nowych seriali kręcona jest w Kanadzie. Poniżej spis wszystkich pilotów CW oraz dokładne daty zdjęć.

"Arrow" (Vancouver): 10 marca -2 kwietnia
"The Selection" (Vancouver): 15 - 29 marca
"Beauty and The Beast" (Toronto): 22 marca - 2 kwietnia
"Cult" (Vancouver): 20 marca - ?
"Dakota" (Vancouver): 28 marca - 5 kwietnia
"First Cut" (Vancouver): 21 marca - 1 kwietnia
"Carrie Diaries" (Nowy Jork): 21 marca - ?
"Shelter" (Karolina Północna): pierwszy tydzień kwietnia

REKLAMA