12 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Zabójstwo Versace: American Crime Story" (Fot. FX)

Rekordowa oglądalność "Gry o tron". "The Bold Type" i "Syrena" z kolejnymi sezonami. Szef FX mówi, co dalej z "American Crime Story" i "Feud". A oprócz tego "3%", "Mrs. America", "Party of Five", "Van Helsing" i nie tylko.

1. Rekordowa oglądalność Gry o tron

Przedostatni odcinek "Gry o tron" pobił w USA rekord oglądalności. Premierę w telewizji HBO obejrzało 12,5 mln (poprzedni rekord to finał 7. serii – 12,1 mln), a oglądalność na wszystkich platformach wyniosła 18,4 mln (poprzedni rekord to bitwa o Winterfell – 17,8 mln).

2. The Conners z dłuższym 2. sezonem

Telewizja ABC zamówiła więcej odcinków "The Conners" niż początkowo planowano. 2. sezon będzie liczyć aż 19 odcinków, choć miało być 13.

3. Syrena z zamówieniem na 3. sezon

Telewizja Freeform zamówiła 3. sezon "Syreny". A na razie przed nami druga część 2. serii, która będzie mieć premierę 13 czerwca.

4. The Bold Type z 4. sezonem

Dziewczyny z "The Bold Type" wrócą w 4. sezonie serialu. Zmieni się showrunnerka – Amandę Lasher zastąpi Wendy Straker Hauser, scenarzystka i producentka "The Bold Type".

5. Zwiastun 3. sezonu serialu 3%

Premiera 3. sezonu 7 czerwca na Netfliksie.

6. Co z American Crime Story i Feud?

Szef telewizji FX, John Landgraf, powiedział, że "American Crime Story" wróci, kiedy Ryan Murphy będzie wiedział, o czym będzie 3. sezon. Na razie wciąż tego nie wiadomo, są cztery potencjalne pomysły. Maleją za to szanse na powrót "Feud". Pomysł z rodziną królewską upadł rok temu i nie ma nowego.

7. Niesamowita obsada Mrs. America

Do obsady "Mrs. America", nowego serialu FX, dołączyli Sarah Paulson, James Marsden, Uzo Aduba, John Slattery, Rose Byrne (jako Gloria Steinem!), Margo Martindale, Ari Graynor, Melanie Lynskey, Tracey Ullman, Jeanne Tripplehorn i Kayli Carter. Serial, który zobaczymy w 2020 roku, opowie o walce w Ameryce lat 70. o Equal Rights Amendment – poprawkę do konstytucji o równouprawnieniu kobiet i mężczyzn. Cate Blanchett zagra Phyllis Schlafly, liderkę konserwatywnego obozu, sprzeciwiającego się poprawce.

8. Disney przejmuje pełną kontrolę nad Hulu

5,8 miliardów dolarów zapłaci Disney koncernowi Comcast (właścicielowi NBCUniversal) za 33% udziałów w serwisie streamingowym Hulu. W ten sposób Disney będzie mieć 100% akcji Hulu.

9. Czy ABC może wymienić Constance Wu?

Constance Wu głośno wyraziła niezadowolenie z przedłużenia "Fresh Off the Boat" – i choć od tego czasu zdążyła za to przeprosić, problem pozostał. Co się stanie, jeśli harmonogram prac nad serialem będzie kłócił się z harmonogramem aktorki? Karey Burke, szefowa ABC, powiedziała, że stacja nie planuje wymieniać aktorki i ma nadzieję, że wszystko się ułoży.

10. Tricia Helfer w serialu Van Helsing

Tricia Helfer pojawi się jako Drakula w 4. sezonie serialu "Van Helsing". Ponadto do obsady dołączyli Richard Harmon ("The 100"), Nicole Munoz ("Defiance"), Keeya King ("The Handmaid's Tale") i gwiazda wrestlingu Big Show.

11. Te piloty mają wciąż szansę na zamówienie

Telewizja ABC planuje tworzyć od nowa piloty seriali "NYPD Blue", "Heart of Life i "Nana" (komedia z Katey Sagal). Cała trójka wciąż ma szansę na zamówienie.

12. Zwiastun nowego Party of Five

Współczesna wersja "Party of Five", z dzieciakami, których rodzice zostają deportowani do Meksyku, pojawi się w telewizji Freeform. A oto pierwsza zapowiedź.

REKLAMA