Serialowe "Mroczne materie" w nowym zwiastunie. Zobaczcie, jak spełniają się wszystkie koszmary Lyry

"Mroczne materie" (Fot. BBC)

0

BBC do spółki z HBO wzięło się za serialową adaptację "Mrocznych materii" Philipa Pullmana. Zobaczcie zwiastun serialu opartego na motywach nagradzanej powieści fantastycznej.

"W każdym koszmarze dziecka jest element prawdy" – mówi Mrs. Coulter grana przez Ruth Wilson w zapowiedzi "Mrocznych materii", wyczekiwanej adaptacji książki Philipa Pullmana produkcji BBC i HBO. Chwilę po tych słowach następuje seria wydarzeń, które faktycznie pochodzić mogą tylko z najgorszego snu, a fakt, że zawierają w sobie ziarno prawdy, podbija jedynie przerażenie.

Mroczne materie – zwiastun serialu BBC

Seria powieści Philipa Pullmana zatytułowana "Mroczne materie" cieszy się zainteresowaniem czytelników od momentu swojego debiutu, który miał miejsce w 1995 roku. Dzisiaj ma pewną pozycję na półce z brytyjską fantastyką.

Główną bohaterką historii jest żyjąca w jednym z równoległych do naszego światów Lyra Belacqua. Poszukując zaginionego przyjaciela, dziewczynka odkrywa spisek i próbuje rozwiązać zagadkę tajemniczej substancji zwanej Pyłem. Jej podróż przebiega przez wiele światów i jest pełna spotkań z niesamowitymi i niebezpiecznymi istotami.

Składająca się z trzech powieści seria "Mroczne materie" doczekała się filmowej adaptacji, która miała premierę w 2007 roku. Zagrali w niej Nicole Kidman, Daniel Craig i Sam Elliott.

Serialowa wersja również może pochwalić się gwiazdorską obsadą na czele z Ruth Wilson ("Luther"). Główna rola Lyry należy do Dafne Keen ("Logan"). Na ekranie zobaczymy również Jamesa McAvoy'ego ("Glass") jako lorda Asriela, Lina-Manuela Mirandę ("Mary Poppins powraca") jako Lee Scoresby'ego oraz Clarke'a Petersa ("Bulletproof") w roli rektora Kolegium Jordana.

"Mroczne materie" to produkcja BBC, powstająca we współpracy z HBO. Pierwszy sezon będzie liczyć osiem odcinków, które wyreżyserował Tom Jooper ("The King's Speech"). Scenariusz napisał Jack Thorne ("Cudowny chłopak"). Twórcy serialu są tak pewni sukcesu, że już zamówili kolejny sezon.

Mroczne materie na HBO pod koniec 2019 roku