Serialowe hity i kity – nasze podsumowanie tygodnia

"Gra o tron" (Fot. HBO)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Hit tygodnia: Praca nad sobą w Better Things

Lepsze życie sezon 3

"Better Things" (Fot. FX)

Po dość nierównym sezonie Pamela Adlon zaproponowała finał może nie tak genialny jak najlepsze odsłony 3. serii (według mnie: "The Unknown", "Easter" i "Chicago"), ale wystarczająco dobrze zbierający pozornie niezależne wątki poprzednich odcinków, zmuszający Sam do pracy nad sobą i otwierający nowe możliwości w sezonie 4.

Najbardziej tajemnicza i dla Sam, i dla widza była wyprowadzka Frankie. Możemy sobie tylko razem z zaniepokojoną matką próbować odpowiedzieć na pytanie, czemu średnia córka zareagowała aż takim buntem. Konieczność zweryfikowania własnych metod sprawia jednak, że Sam zastanawia się nad sobą nieco głębiej. Jest gotowa na wysłuchanie rady Davida w kwestii pozostałych córek i docierają do niej zarzuty Richa o zawłaszczanie przyjaciół i epatowanie negatywnymi emocjami.

Sam bierze sobie do serca własne niedoskonałości, których świadkami byliśmy cały sezon. Sezon wprawdzie mniej skoncentrowany na życiu rodzinnym, ale spójny w poszukiwaniach innych ról, jakie pełni bohaterka i w jakich styka się w poważnymi dylematami. Złe traktowanie na planie filmowym, niepewna wizja kariery teatralnej, a do tego decyzje w życiu prywatnym – trudno powiedzieć, czy słuszne. Wbrew pozorom w 3. serii "Better Things" dużo się działo.

W "Shake the Cocktail" widzieliśmy, jak w symbolicznym dniu pięćdziesiątych urodzin Sam uczy się, niczym w znanej maksymie, zmieniać to, co zmienić może, a godzić się z tym, czego zmienić nie może. Pewnie efekt tych całosezonowych poszukiwań docenić będziemy mogli dopiero w kolejnej serii, a póki co, chociaż nie co tydzień pomysły Adlon w pełni przekonywały, będę tęsknić za tym wciąż nietypowym i odważnym w pokazywaniu codzienności serialem. [Kamila Czaja]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA