7 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Gra o tron" (Fot. HBO)

Finał "Gry o tron" pobił wszelkie rekordy w HBO. "Humans" skasowane po trzech sezonach. Joshua Jackson w "Little Fires Everywhere". A oprócz tego "Obsesja Eve", spin-off "Penny Dreadful" i nie tylko.

1. Finał Gry o tron pobił wszelkie rekordy w HBO

Finał "Gry o tron" to najchętniej oglądany odcinek serialu w historii amerykańskiego HBO. Jego premierę w telewizji włączyło 13,6 mln widzów, czyli więcej niż do tej pory rekordową premierę 4. sezonu "Rodziny Soprano" (13,4 mln) z 2002 roku. Łączna widownia finału GoT w niedzielę na wszystkich platformach w USA również jest rekordowa i wynosi 19,3 mln.

2. Humans skasowane po trzech sezonach

Twórcy "Humans", Sam Vincent i Jonathan Brackley, ogłosili, że nie będzie 4. sezonu. Telewizja Channel 4 skasowała serial.

3. Joshua Jackson w Little Fires Everywhere

Joshua Jackson ("The Affair") dostał główną rolę męską w serialu Hulu "Little Fires Everywhere" na podstawie książki Celeste Ng. Zagra Billa Richardson, męża Eleny (Reese Witherspoon).

4. Zwiastun serialu Los Espookys

Hiszpańskojęzyczna komedia HBO z Fredem Armisenem w obsadzie startuje 14 czerwca w amerykańskim HBO i dzień później w Polsce.

5. Powiększa się obsada spin-offu Penny Dreadful

Amy Madigan ("Gone Baby Gone"), Brent Spiner ("Star Trek: The Next Generation") i Lin Shaye ("There's Something About Mary") dostali role powracające w "Penny Dreadful: City of Angels".

6. Lisa Kudrow w pilocie Amazona

Lisa Kudrow zagra jedną z głównych ról w pilocie komedii "Good People" Lee Danielsa ("Empire") i Whitney Cummings ("2 Broke Girls") zainspirowanej ruchem #MeToo. Bohaterkami będą kobiety z trzech różnych pokoleń, pracujące w biurze rzecznika praw obywatelskich na uniwersytecie.

7. Zwiastun finału 2. sezonu Obsesji Eve

2. sezon "Obsesji Eve" zakończy się odcinkiem zatytułowanym "You're Mine". Premiera w sobotę w HBO GO.

REKLAMA