"Downton Abbey" szykuje się do królewskiej wizyty – zobaczcie pełny zwiastun filmu

Film "Downton Abbey"

Takiego wydarzenia jeszcze w "Downton Abbey" nie było! W skromne progi Crawleyów zawita para królewska, co oznacza postawienie wszystkich na baczność, włącznie z panem Carsonem.

Brytyjski serial "Downton Abbey", dzięki któremu wszyscy dowiedzieliśmy się, co to znaczy pić herbatę z prawdziwą klasą, zakończył się w grudniu 2015 roku. We wrześniu 2019 roku powróci w pełnej rozmachu kinowej kontynuacji.

Film Downton Abbey – pełny zwiastun

Akcja filmu będzie dziać się w 1927 roku, a Crawleyowie przygotowywać się do wizyty króla i królowej. Aby wszystko wyglądało tak jak należy, do starych obowiązków na moment ma powrócić pan Carson, który był już na emeryturze.

Oprócz przygotowań do wizyty na najwyższym szczeblu i związanych z nią nerwów wśród państwa i służby w zwiastunie pojawia się także m.in. pytanie Lady Mary, czy iść z duchem czasu i opuścić Downton. Ale do tego chyba nie dojdzie?

W filmowej kontynuacji "Downton Abbey" wystąpi ponownie większość obsady serialu, w tym Michelle Dockery, Hugh Bonneville, Elizabeth McGovern, Robert James-Collier, Laura Carmichael, Michael C. Fox, Joanne Froggatt, Jim Carter, Allen Leech, Phyllis Logan, Brendan Coyle, Lesley Nicol, Kevin Doyle, Penelope Wilton, Matthew Goode oraz Maggie Smith.

Scenariusz napisał twórca serialu, Julian Fellowes, a reżyserią zajął się Michael Engler, który ma na swoim koncie kilka odcinków "Downton Abbey", w tym także finał.

Downton Abbey – premiera filmu we wrześniu

Polska premiera filmu zaplanowana jest na 13 września. Wszystkie sezony serialu dostępne są w Amazon Prime Video.

REKLAMA