Gwendoline Christie w 2017 roku przewidziała, kto zasiądzie na Żelaznym Tronie. Zobaczcie to nagranie!

"Gra o tron" (Fot. HBO)

0

Większość teorii i prób odgadnięcia zakończenia "Gry o tron" nie miało nic wspólnego z prawdziwym finałem. A jednak Gwendoline Christie przewidziała, kto zasiądzie na Żelaznym Tronie.

Każdy widz "Gry o tron" miał swoje przypuszczenia odnośnie zakończenia serialu. Fani snuli liczne teorie, z których niewiele miało jakiekolwiek odzwierciedlenie w rzeczywistości. O to, kto zasiądzie na Żelaznym Tronie, pytano także aktorów z serialu. Ci, podobnie jak fani, mogli jedynie gdybać, bo dopóki nie otrzymali scenariusza 8. sezonu, nie znali choćby najmniejszych szczegółów.

Gwendoline Christie przewidziała zakończenie Gry o tron

Więcej szczęścia w odgadywaniu, jak zakończy się "Gra o tron" miała Gwendoline Christie, znana fanom serialu jako Brienne z Tarthu. Mario Lopez, który rozmawiał z nią i Nikolajem Costerem-Waldau w 2017 roku, zaprosił oboje do typowania, kto zasiądzie na tronie. Odtwórca roli Jaimego obstawił, że będzie to albo Daenerys, albo "ten gość" – tu wskazał Nocnego Króla. Co na to serialowa Brienne?

– Ale nie sądzisz, że to będzie ktoś kompletnie nieoczekiwany? Nie uważasz, że główne postacie byłyby oczywistym wyborem? To, co wiemy o tym serialu, to, że nieustająco nas zaskakuje, więc zastanawiam się, czy to nie mógłby być Bran. Tylko dlatego, że widzimy świat z jego perspektywy, czyż nie? Ciągle widzimy jego wizje – powiedziała.

A jak jej przewidywania skomentował Nikolaj Coster-Waldau?

– Trójoka Wrona królem? Nie, nie, to nie ma sensu – skwitował aktor.

Christie zapytała dlaczego i usłyszała kolejne protesty. Jej kolega nie mógł zrozumieć, że królem może zostać ktoś, kto widzi zarówno przeszłość, jak i przyszłość. "Jeśli to prawda, to on również zmusił Jaimego do wypchnięcia go z okna?" – dziwił się Coster-Waldau. "Tak!" – odparła Christie.

Po przeczytaniu scenariusza 8. sezonu Nikolaj Coster-Waldau powinien zwrócić Gwendoline Christie honor i postawić jej ale.

Gra o tron dostępna jest na HBO GO