Nietypowa rodzina powraca w trailerze 2. sezonu "Pose". Co się zmieni w nowych odcinkach serialu?

"Pose" (Fot. FX)

W 2. sezonie "Pose" czeka przeskok czasowy do lat 90., kiedy to bale zaczęły wchodzić do mainstreamu. Zobaczcie, jak mają się Blanca, Angel i reszta ekipy w tej nowej rzeczywistości.

"Pose" zadebiutowało rok temu, przedstawiając największą transgenderową obsadę, jaką do tej pory widzieliśmy w telewizji. Dziś serial ma już ugruntowaną pozycję i tanecznym krokiem wchodzi w 2. sezon, który pokaże te same postacie w zmienionej rzeczywistości.

Pose sezon 2 – zwiastun serialu

W zwiastunie nowych odcinków "Pose" widzimy, że rodzinę Blanki (Mj Rodriguez), a także jej rywalki, czekają życiowe zmiany. Angel (Indya Moore) zaczyna myśleć o byciu modelką, Elektra (Dominique Jackson) czuje się silna jak nigdy dotąd, zaś sama Blanca musi zmierzyć się z trudną prawdą o tym, co to znaczy być nosicielką HIV.

W 10-odcinkowym 2. sezonie "Pose" możemy spodziewać się przeskoku czasowego do 1990 roku, kiedy ukazało się "Vogue" Madonny, bale weszły do powszechnej świadomości, a kryzys związany z AIDS jeszcze się pogorszył. Dom Evangelista staje przed kolejnym wyzwaniem – jest zmuszony przewartościować swoje cele.

Madonna w serialu nie wystąpi, ale jej utwór, który sprawił, że transgenderowa społeczność została dostrzeżona, ma odgrywać ważną rolę. Jak wyjaśnia Ryan Murphy, współtwórca serialu, Madonna zamieniła coś, co było bardzo niszowe, w mainstream.

"2. sezon będzie opowiadać o reakcji naszych bohaterów na ten moment, kiedy ich społeczność nagle znalazła się na świeczniku" – tłumaczy producent "Pose".

Pose sezon 2 – premiera w USA 11 czerwca

REKLAMA