Czy będzie 5. sezon "Lucyfera"? Twórcy zdradzają, kiedy zapadnie decyzja w tej sprawie

"Lucyfer" (Fot. Netflix)

0

Nie da się ukryć, że skrócenie "Lucyfera" do 10 odcinków to świetny zabieg, ale pozostawia także widza z większym apetytem na kolejne serie. Kiedy dowiemy się, czy powstanie 5. sezon?

Co z kolejnym sezonem "Lucyfera"? Miesiąc temu premierę miał nowy, 4. sezon ocalonego przez Netliksa serialu. Platforma skróciła go z 22 do 10 odcinków, pozostawiając fanów z uczuciem niedosytu. Kiedy sytuacja stanie się bardziej klarowna?

Kiedy dowiemy się, czy Lucyfer wróci z 5. sezonem?

Ildy Modrovich i Joe Henderson w rozmowie z TVLine mówią, kiedy jest szansa na informację, co z 5. sezonem. Showrunnerzy czekają jedynie na zielone światło od Netfliksa, bo plan już mają. Nie chcą jednak zdradzić konkretów, nawet tego, czy będzie przeskok czasowy.

– Powiem tylko, że mamy już sekwencję rozpoczęcia sezonu. Dosłownie mamy ją od kiedy zaczęliśmy 4. sezon – mówi Henderson.

A Ildy Modrovich dodaje:

– Mamy ją, to prawda. Mamy także jeszcze jedną fajną zabawkę, o której wiemy, że będzie motywem przewodnim w 5. sezonie, i jesteśmy tym bardzo podekscytowani.

Lucyfer sezon 5

Wszystko super, ale ile musimy czekać na jakieś konkrety?

– Mamy nadzieję, że Netflix powiadomi nas w ciągu miesiąca [do 8 czerwca]. Tak robią z pierwszymi sezonami seriali, że przy odrobinie szczęścia dają znać w ciągu miesiąca. Pomaga binge'owanie i wsparcie fanów – tłumaczy Ildy Modrovich.

Choć "Lucyfer" liczy już cztery sezony, to 4. sezon jest pierwszym, który wyprodukował Netflix. Showrunnerzy mówią, że wsparcie fanów jest kluczowe, by platforma zgodziła się na kolejny sezon. Serial po prostu musi mieć dobrą oglądalność, aby był kontynuowany.

Na szczęście "Lucyfer" ma ogromną rzeszę odbiorców, którzy już raz ocalili go przez skasowaniem. Miejmy nadzieję, że i teraz pomogą wrócić mu na ziemię ekrany.

Lucyfer dostępny jest na Netfliksie