Kto z "Gry o tron" ma na koncie najwięcej zabójstw? Powstał przewodnik po wszystkich śmierciach w serialu

"Gra o tron" (Fot. HBO)

Jeśli zastanawialiście się kiedyś, który smok Daenerys spalił najwięcej wrogów albo gdzie w Westeros najłatwiej było stracić życie, koniecznie zobaczcie ilustrowany przewodnik przygotowany przez "Washington Post".

Czy próbowaliście kiedyś oszacować, ile postaci w "Grze o tron" straciło życie na przestrzeni 8 sezonów i 73 odcinków? Reporterka "Washington Post" Shelley Tan podjęła się tego karkołomnego zadania i zgodnie z dokładnie ustalonymi kryteriami, dotarła do zdumiewającej liczby 6887 ofiar. Zaktualizowane po finale serialu statystyki pozwalają dodatkowo przyjrzeć się, kto z bohaterów najbardziej przyczynił się do tego imponującego wyniku.

Gra o tron – kto jest największym zabójcą?

Po powitaniu, jakie Daenerys urządziła mieszkańcom Królewskiej Przystani w odcinku "The Bells", ciężko się dziwić, że na liście największych zabójców pierwsze miejsce zajął Drogon, którego płomienie strawiły aż 1426 osób. Można by oczywiście spierać się i przypisać ten zaszczytny rekord Dany, ale statystyki przygotowane przez "Washington Post" biorą pod uwagę niekoniecznie tego, kto zabójstwo zlecał, a raczej tego, który go dokonał.

Ale za to zniszczenie za jednym zamachem całej armii nieumarłych dzięki umiejętnemu wbiciu sztyletu w Nocnego Króla, wywindowało Aryę aż na 2. miejsce z 1278 ofiarami na koncie. Na podium najskuteczniejszych morderców uplasował się jeszcze Rhaegal, któremu jednak daleko do brata, skoro miał okazję zakończyć żywot tylko 273 postaci.

W którym sezonie Gry o tron zginęło najwięcej postaci?

Atak na Królewską Przystań i bitwa o Winterfell, która z wszystkich batalii w Westeros pochłonęła najwięcej ofiar (3512), przypieczętowały niechlubny rekord 8. sezonu w kwestii największej liczby zgonów na sezon. Zaledwie 6 odcinków wystarczyło na zabicie 4548 postaci. Wynik ten robi szczególne wrażenie, jeśli porówna się go ze skromnymi 59 ofiarami 1. sezonu.

A gdzie najczęściej można było stracić życie w Westeros i Essos? W tej kwestii 8. sezon uczynił Winterfell niekwestionowanym zwycięzcą, zostawiając daleko w tyle choćby Królewską Przystań czy tereny za Murem. Wszystkie ciekawostki i dokładne zestawienie kto zabił kogo, kiedy, gdzie i jak znajdziecie na infografikach na stronie "Washington Post".

Gra o tron dostępna jest w HBO GO

REKLAMA