Kto jest głównym bohaterem "Gry o tron"? Tę postać widzieliśmy na ekranie najczęściej

"Gra o tron" (Fot. EW)

0

Zastanawialiście się kiedyś, kto jest głównym bohaterem "Gry o tron"? Ten wykres pokaże Wam, ile czasu w serialu poświęconego jest poszczególnym postaciom.

O ile w pierwszej odsłonie "Gry o tron" nie było wątpliwości co do tego, że głównym bohaterem jest Ned Stark, to w późniejszych sezonach sytuacja nieco się skomplikowała.

Kto jest głównym bohaterem w Grze o tron?

Dzięki wykresom pokazującym, ile czasu na ekranie pojawiają się poszczególne postacie, można wyciągnąć ciekawe wnioski. Okazuje się, że przez większość sezonów najczęściej oglądaliśmy Tyriona Lannistera. Łącznie sceny z jego udziałem zajmują 697 minut całego serialu.

Co ciekawe, Tyrion zwyciężył również w innym rankingu – był najwięcej mówiącym bohaterem w całym serialu.

Po piętach krasnala dyplomaty deptał Jon Snow (łącznie 651 minut). Nawet na chwilę wyprzedził go w 7. sezonie, jednak później Tyrion znowu przejął prowadzenie. Podium zamyka kobieta – Daenerys Targaryen oglądaliśmy łącznie przez 524 minuty produkcji. Zaraz po niej z 425 minutami uplasowała się Cersei.

Jeśli chodzi o siostry Stark, to Sansa występowała łącznie przez 418 minut, a Arya przez 393. Później mamy Jaimego Lannistera z 392 minutami i Joraha Mormonta z 328.

A ile na ekranie widzieliśmy nowego króla? Występy Brana zajęły tylko 224 minuty, czyli oglądaliśmy go krócej nawet niż Lorda Varysa (267 minuty) czy Sama Tarly'ego (264 minuty). Jak więc widzicie, czas spędzony na ekranie nijak nie przekłada się na realną władzę w Westeros.

Gra o tron jest dostępna na HBO GO