"Obsesja Eve" – co wydarzyło się w finale 2. sezonu? Czego spodziewać się po kolejnej serii?

"Obsesja Eve" (Fot. BBC America)

0

Drugi sezon "Obsesji Eve" skończył się w podobnych okolicznościach, co pierwszy. Co o szokującym cliffhangerze powiedziała jedna ze współtwórczyń serialu?

"Obsesja Eve" zakończyła 2. sezon w sposób analogiczny do poprzedniego – mianowicie wielkim cliffhangerem, który stawia życie jednej z głównych bohaterek pod znakiem zapytania. Tym razem nie chodzi jednak o Villanelle (Jodie Comer).

Obsesja Eve – co stało się z jedną z bohaterek?

Sally Woodward Gentle, jedna z showrunnerek 2. sezonu serialu, w rozmowie z The Hollywood Reporter opowiedziała o szokujących wydarzeniach z ostatnich odcinków. Jej zdaniem, w finałowej scenie, Eve (Sandra Oh) zdała sobie sprawę z tego, że oszukuje sama siebie i nigdy nie poszłaby z Villanelle.

Jak można się domyślać, psychopatyczna, choć urocza morderczyni, nie godzi się na taki stan rzeczy i reaguje w jedyny znany dla siebie sposób – próbując wyeliminować wroga. Jednak jeszcze wcześniej zabójczyni poniekąd zmusza Eve, by zabiła człowieka. Czy ten pomysł od dawna chodził po głowie twórczyniom?

– Nie pamiętam dokładnie, ale pojawił się dość szybko. Zawsze wiedzieliśmy, że pracujemy nad takim momentem, w którym Villanelle nakłoniłaby Eve do zabicia kogoś. Villanelle myślałaby o tym, jak o wielkim romansie, w którym będą zmierzać w stronę zachodzącego słońca – powiedziała Gentle.

Dlaczego na pierwszą ofiarę Eve wybrano akurat mizoginistycznego Raymonda (Adrian Scarborough)?

– Wiecie co? Nie wiem. Ale jestem pewna, że moglibyśmy do tego dojść, analizując tę sytuację. Myślę jednak, że spodobał się nam ten pomysł, ponieważ Raymond był okropną postacią. Szydził z Eve i Villanelle, i był kompletnym sadystą, a my chcieliśmy stworzyć taki moment, w którym będziesz pod koniec im kibicować. Jeśli Eve zamierza kogoś zabić, musisz pomyśleć o tym, co to z nią zrobi. Nie chodzi o emocje, bo ona nic do niego nie czuje, tylko o to, co zabicie człowieka z nią zrobi, jak na nią wpłynie. Myślę, że stąd ten wybór – dodała.

Obsesja Eve – co wydarzy się w 3. sezonie?

3. sezon serialu jest już zamówiony, a jego showrunnerką zostanie Suzanne Heathcote. Czego możemy się po nim spodziewać?

– Powiem tylko, że to, co ekscytuje mnie w tym serialu, to fakt, że z każdym sezonem powinieneś być w stanie zrobić coś, co wydaje się jeszcze bardziej odważne, niż to co robiłeś wcześniej oraz to, że możesz odkrywać nowe pomysły. Plus fakt, że możesz zabić tak wiele osób, oznacza, że zawsze jest miejsce dla nowych genialnych ludzi, dlatego powinieneś być zaskoczony tym, kto może skończyć martwy – dodała tajemniczo.

Finał 2. sezonu "Obsesji Eve" postawił pod ogromnym znakiem zapytania życie Eve. Czy zobaczymy ją w kolejnych odcinkach?

Obsesja Eve jest dostępna na HBO GO