Gwiazda "Trzynastu powodów" na zdjęciu z "Cursed" Netfliksa. Katherine Langford w zupełnie nowej odsłonie

"Trzynaście powodów" (Fot. Netflix)

Netflix opowie na nowo arturiańskie legendy z nietypowej perspektywy. Główną bohaterką "Cursed" będzie grana przez Katherine Langford Nimue, czyli Pani Jeziora.

Jeśli jeszcze kojarzycie Katherine Langford tylko z rolą Hanny Baker w "Trzynastu powodach", to nadchodzący serial Netfliksa da idealną okazję do zobaczenia aktorki w kompletnie innej roli. Platforma zaprezentowała pierwsze zdjęcie z "Cursed" opowiadającego na nowo arturiańskie legendy.

Cursed – Katherine Langford w nowym serialu Netfliksa

"Cursed" pokaże znane historie z perspektywy Nimue, nastoletniej bohaterki z tajemniczym darem, której pisane jest zostać potężną Panią Jeziora. Po śmierci matki, Nimue zyskuje niespodziewanego kompana w postaci Artura, młodego najemnika, z którym próbuje odnaleźć Merlina i dostarczyć mu pradawny miecz.

W trakcie swojej wyprawy, Nimue staje się symbolem odwagi i buntu przeciw przerażającymi Czerwonym Paladynom i związanym z nimi Królem Utherem. Katherine Langford wystąpi oczywiście w głównej roli, a już teraz możemy zobaczyć, jak aktorka prezentuje się jako Nimue:

cursed serial netflix katherine langford

Obok Langford, w serialu pojawią się także m.in.: Devon Terrell ("Barry"), Gustaf Skarsgård ("Westworld"), Peter Mullan ("Ozark"), Lily Newmark ("Sex Education"), Shalom Brune-Franklin ("Our Girl"), Daniel Sharman ("Fear the Walking Dead"), Sebastian Armesto ("Poldark"), Emily Coates ("Flack"), Catherine Walker ("Shetland") oraz Billy Jenkins ("The Crown").

Cursed – kiedy premiera serialu?

Twórcami "Cursed" są scenarzysta Tom Wheeler oraz autor komiksów i powieści graficznych Frank Miller, którzy jednocześnie tworzą także ilustrowaną książkę opisującą przygody Nimue. Książkowe "Cursed" ma trafić do księgarni jesienią tego roku, natomiast premiera serialu zapowiada jest na 2020.

REKLAMA