Orlando Bloom i Cara Delevingne w wiktoriańskim kryminale fantasy. Zobaczcie zwiastun "Carnival Row"

"Carnival Row" (Fot. Amazon Prime Video)

0

Orlando Bloom jako detektyw i Cara Delevingne jako wróżka-uchodźczyni. "Carnival Row" szykuje się na jedną z ciekawszych serialowych propozycji tego lata.

Najnowsza produkcja Amazon Prime Video ma połączyć fantastykę, wiktoriańskie motywy, kryminalną zagadkę i opowieść o imigrantach w nieprzyjaznym społeczeństwie. A na pierwszym planie tej szalonej mieszanki Orlando Bloom w postaci detektywa i Cara Delevingne grająca wróżkę-uchodźczynię. Brzmi ciekawie? Poznajcie "Carnival Row".

Carnival Row – zwiastun serialu fantasy

Amazon Prime Video właśnie zaprezentował teaser swojej nietypowej produkcji, w której dostajemy pierwsze spojrzenie na Blooma jako srogo wyglądającego Rycrofta "Philo" Philostrate'a oraz uskrzydloną wróżki Vignette Stonemoss (Delevingne). Jak ostrzegają bohaterowie, do ich miasta zbliża się coś "nieludzkiego":

Zgodnie z zapowiedziami "Carnival Row" ma rozgrywać się w wiktoriańskim mieście, do którego przybyło mnóstwo imigrantów – mitologicznych i fantastycznych stworzeń, po tym, jak ich domy zostały podbite przez ludzkość. Tytułowe Carnival Row to azyl dla rosnącej populacji, której coraz trudniej żyć w zgodzie z ludźmi.

W świecie, w którym wolność stworzeń do życia, miłości i latania jest coraz mocniej ograniczana, a społeczeństwo staje się bardziej nietolerancyjne, Philo i Vignette wplątują się w niebezpieczny romans. Vignette skrywa jednak sekret, który mogłby zagrozić Philo podczas jego najważniejszej sprawy z dotychczasowych – zagadki serii brutalnych morderstw, która może zagrozić niestabilnemu pokojowi w Carnival Row.

Carnival Row – kto jest kim w serialu?

Serial będzie mógł się pochwalić znakomitą obsadą nie tylko na pierwszym planie. W "Carnival Row" wystąpi także m.in. David Gyasi ("Containment") jako Agreus, zamożny faun, który wprowadza się do bogatej dzielnicy ludzi, próbując sprzeciwić się społecznej hierarchii. Karla Crome ("Under the Dome") zagra Tourmaline, błyskotliwą wróżkę-poetkę, która musiała opuścić swój kraj, kiedy wybuchła w nim wojna.

Indira Varma ("Gra o tron") wcieli się w Piety Breakspear, arystokratyczną i przebiegłą głowę potężnego rodu władającego miastem The Burgue, za to Tamzin Merchant ("Salem") zagra Imogen Spurnrose, młodą kobietę, która w Agreusie widzi okazję do odwrócenia losu jej podupadającej magnackiej rodziny.

Carnival Row – kiedy premiera serialu?

Twórcami "Carnival Row" są René Echevarria ("The 4400") oraz Travis Beacham ("Pacific Rim"). Wszystkie osiem odcinków serialu dostępne będzie na Amazon Prime Video 30 sierpnia. Wraz z teaserem platforma podzieliła się także pierwszym plakatem promującym "Carnival Row":

carnival row zwiastun