Marzy wam się powtórka "Glee"? Netflix zapowiada, że już wkrótce będzie to możliwe

"Glee" (Fot. FOX)

Wdzięczne połączenie teen dramy z musicalem i ostrą komedią podbiło telewizję dziesięć lat temu. Teraz "Glee" ma się pojawić na polskim Netfliksie – wiemy dokładnie kiedy!

Lista premier Netfliksa na czerwiec robi wrażenie swoją długością, a do tego doszedł właśnie kolejny głośny tytuł. Polski oddział streamingowego giganta ogłosił, że wkrótce w jego zasobach pojawi się "Glee".

Glee – kiedy premiera na Netflix Polska?

Dokładniej rzecz biorąc, jeden z najbardziej kultowych seriali młodzieżowych wyląduje w serwisie 30 czerwca.

To dobry prezent na 10. rocznicę premiery, którą "Glee" obchodziło 19 maja. Składający się z sześciu sezonów i 121 odcinków serial Ryana Murphy'ego zrobił furorę na całym świecie i sprawił, że kariera jego twórcy nabrała rozpędu.

Bohaterami były dzieciaki, które śpiewały w szkolnym chórze w liceum imienia Williama McKinleya w miasteczku Lima w stanie Ohio. Lea Michele, Cory Monteith, Chris Colfer, Dianna Agron, Amber Riley, Kevin McHale, Jenna Ushkowitz i inni młodzi aktorzy zagrali zbieraninę szkolnych outsiderów i wyrzutków, którzy dzięki występom na scenie zyskiwali pewność siebie i siłę, żeby realizować marzenia.

Dramat młodzieżowy został zmiksowany z musicalem, komedią i ładnie opakowanymi lekcjami na temat tolerancji, przyjaźni, szacunku dla drugiego człowieka itp. Serial odważnie wprowadzał wątki LGBTQ, dbał o reprezentację mniejszości, kiedy jeszcze nie było to oczywiste w amerykańskiej telewizji, i przetarł wiele szlaków.

Czy po dziesięciu latach od premiery "Glee" wciąż ma w sobie to "coś"? O tym przekonamy się 30 czerwca.

REKLAMA