Czy "Czarnobyl" może powrócić z 2. sezonem? Twórca serialu HBO mówi, jakie są szanse na kontynuację

"Czarnobyl" (Fot. HBO)

0

Podobno w dzisiejszej popkulturze nic się nigdy nie kończy, a jak będzie z "Czarnobylem"? Craig Mazin wypowiada się na temat potencjalnej kontynuacji hitowego miniserialu.

Jeśli wierzyć użytkownikom IMDb, "Czarnobyl" to najlepszy serial wszech czasów. Składająca się z pięciu odcinków produkcja HBO ma obecnie ocenę 9,7 i przebija najbardziej kultowe seriale w historii telewizji, na czele z "Planetą Ziemią", "Breaking Bad" i "Grą o tron". I jak tu nie robić kontynuacji, nawet jeśli w planach był tylko miniserial?

Czarnobyl sezon 2 – czy będzie kontynuacja serialu?

HBO znane jest z tego, że takie kontynuacje chętnie tworzy (patrz: "Wielkie kłamstewka"), ale tym razem pole manewru ma niewielkie. Zwłaszcza że twórca serialu, Craig Mazin, jest bardzo stanowczy. W rozmowie z serwisem Decider powiedział, że nie wyobraża sobie kontynuacji tej konkretnej historii, ale ma pewien pomysł na dalszą współpracę z HBO. Decider trochę przesadził z nagłówkiem, co doprowadziło do takiego oto sprostowania na Twitterze.

2. sezonu serialu "Czarnobyl" nie będzie i Mazin zapewnia, że jest to decyzja definitywna. Ale twórca jest w stanie sobie wyobrazić jakiś ciąg dalszy.

– Katastrofa nie jest tym, co przyciągnęło mnie do Czarnobyla. Przyciągnęła mnie specyfika Czarnobyla. Gdybym miał to kontynuować w formie antologii, pewnie byłoby to inne śledztwo albo inny aspekt sowieckiego życia, bo to jest dla mnie fascynujące i ekscytujące do oglądania ponownie. Jestem dzieckiem lat 70. i 80. i moje życie częściowo było ukształtowane przez istnienie narodu, który nie istnieje. Chcę wiedzieć o tym więcej – mówi Mazin.

Twórca "Czarnobyla" nie wyklucza, że HBO mogłoby być zainteresowane też innym rodzajem dalszej współpracy – antologią o różnych katastrofach.

– Gdybym przyszedł do HBO i powiedział, że chcę robić kolejny sezon "Czarnobyla", tylko o innej koszmarnej tragedii, jak Bhopal czy Fukushima, czy coś w tym stylu, potrafię sobie wyobrazić, że przynajmniej uprzejmie by się zainteresowali – kontynuuje Mazin.

Na razie jednak komunikat jest taki, że "Czarnobyl" zamyka się w pięciu odcinkach i żadna kontynuacja nie jest planowana.

Cały Czarnobyl znajdziecie w serwisie HBO GO