Nadchodzi 3. sezon "Watahy"! HBO podało przybliżoną datę powrotu serialu

"Wataha" (Fot. HBO)

0

Jeszcze w tym roku czeka nas powrót w Bieszczady i ponowne spotkanie z Wiktorem Rebrowem. Kiedy premiera 3. sezonu "Watahy"? Jakie historie zobaczymy w nowych odcinkach?

"Wataha" to jeden z tych seriali, które HBO lubi dawkować – pierwszy sezon oglądaliśmy w październiku i listopadzie 2014 roku, drugi dokładnie trzy lata później, a trzeci będzie mieć premierę tej jesieni. HBO oficjalnie potwierdziło datę, przy czym na razie bez konkretów. Wszystko, co wiemy, zawiera grafika poniżej:

Wataha sezon 3 – o czym będą nowe odcinki?

Jak zapowiadają twórcy "Watahy", w nowych odcinkach dostaniemy kolejne mroczne, niebezpieczne i nieprzewidywalne historie, dziejące się w okolicach polsko-ukraińskiej granicy. Co to dokładnie oznacza? Tego dowiecie się już niedługo, bo zdjęcia na planie w Bieszczadach – który odwiedziliśmy pod koniec maja – wkrótce mają się zakończyć. A potem czeka nas wysyp zwiastunów 3. sezonu.

Na ekranie ponownie zobaczymy Leszka Lichotę, Aleksandrę Popławską, Andrzeja Zielińskiego, Dagmarę Bąk, Macieja Mikołajczyka, Jacka Lenartowicza, Jarosława Boberka, Mariusza Saniternika, Andrzeja Konopkę i Piotra Żurawskiego.

Dołączają do nich Borys Szyc i rosyjska aktorka Evgenia Akhremnko ("Viktor", "General Commander"). Szyc zagra Kuczera, wysoko postawionego pułkownika, który reprezentuje dowództwo Straży Granicznej w Przemyślu. Z jego zdaniem muszą liczyć zarówno Rebrow (Leszek Lichota), jak i Markowski (Andrzej Zieliński). Akhremenko pojawi się w roli Barkovej, nowej szefowej ukraińskiej mafii, która jest zdecydowana, myśli szybko i wie, że aby pokonać mężczyzn w ich własnym świecie, musi być zawsze o krok do przodu.

Reżyserkami 3. sezonu są Olga Chajdas i Kasia Adamik. Za zdjęcia odpowiadają Tomasz Augustynek i Tomasz Naumiuk, a za scenariusz Piotr Szymanek, Katarzyna Tybinka i Marta Szymanek, czyli ekipa autorów 2. sezonu.

Wataha sezon 3 – premiera jesienią 2019 roku