8 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Obsesja Eve" (Fot. BBC America)

"Obsesja Eve" z rekordami w 2. sezonie. Kim Dickens w nowym serialu USA Network. "Zasada przyjemności" dzisiaj w Canal+. A oprócz tego "Młody Sheldon", "City on a Hill" i nie tylko.

1. Obsesja Eve z rekordami w 2. sezonie

2. sezon "Obsesji Eve" miał za oceanem znacznie lepszą oglądalność od pierwszego. Produkcja telewizji BBC America zyskała 87%, jeśli chodzi o całkowitą liczbę widzów, i 78% w ważnym dla reklamodawców przedziale wiekowym 25-54. Jak zauważa Sarah Barnett z AMC Networks, takie wzrosty oglądalności w dzisiejszej telewizji właściwie się nie zdarzają.

2. Pilot City on a Hill wypuszczony wcześniej

Telewizja Showtime wrzuciła na YouTube pilot serialu "City on a Hill". Niestety, odcinek jest dostępny tylko dla Amerykanów. Czekamy na podobny ruch ze strony HBO GO.

3. Awans w obsadzie Młodego Sheldona

Matt Hobby, czyli serialowy pastor Jeff, będzie w stałej obsadzie 3. sezonu.

4. Kim Dickens w nowym serialu USA Network

Kim Dickens ("Deadwood") dostała stałą rolę w serialu "Briarpatch", kryminalnej antologii USA Network, którą tworzy Andy Greenwald. Serial oparty na książce Rossa Thomasa opowie historię Allegry "Pick" Dill (Rosario Dawson), śledczej, która pracuje w Waszyngtonie. Kiedy jej 10-letnia siostra ginie w zamachu bombowym, Allegra wraca do rodzinnego miasteczka w Teksasie, by odkryć, co za tym stało. Dickens zagra Eve Raytek, szefową lokalnej policji.

5. Zasada przyjemności startuje dziś w Canal+

"Zasada przyjemności" to nowy polski serial kryminalny opowiadający o międzynarodowym śledztwie. W Odessie, Warszawie i Pradze zostają znalezione zwłoki, co zmusza policjantów z trzech krajów do współpracy. W roli trójki śledczych Małgorzata Buczkowska, czeski aktor Karel Roden ("Krucjata Bourne'a") i ukraiński aktor Sergey Strelnikow, poza tym w obsadzie m.in. Robert Gonera, Dawid Czupryński, Mirosława Baka i Piotr Machalica. Scenariusz napisał Maciej Maciejewski ("Glina"), reżyseruje Dariusz Jabłoński ("Wino truskawkowe").

Nasza recenzja "Zasady przyjemności" tutaj. Premiera serialu w Canal+ w niedzielę 9 czerwca o godz. 21:00. Będziecie mogli obejrzeć od razu dwa pierwsze odcinki w paśmie odkodowanym. Pierwsze cztery odcinki już teraz możecie oglądać w nc+ GO i nc+ GO TV.

6. Elizabeth Hurley w Marvel's Runaways

Elizabeth Hurley pojawi się w 3. sezonie "Marvel's Runaways" w roli Morgan le Fay, czarnego charakteru z komiksu Marvela.

7. WarnerMedia zamawia serial Tokyo Vice

Platforma WarnerMedia zamówiła 10-odcinkowy serial "Tokyo Vice". Ansel Elgort ("Baby Driver") zagra amerykańskiego dziennikarza, który przenika do tokijskiej policji, by odkryć aferę korupcyjną. Scenariusz serialu opartego na książce Jake'a Adelsteina tworzy J.T. Rogers ("Oslo").

8. Netflix tworzy serial Magic: The Gathering

Joe i Anthony Russo, reżyserzy "Avengers: Endgame", wyprodukują dla Netfliksa serial "Magic: The Gathering", w którym świat z gry zostanie poszerzony o nowe historie Planeswalkerów. Showrunnerami serialu są Henry Gilroy ("Star Wars Rebels") i Jose Molina ("The Tick", "Agentka Carter").

REKLAMA