Twórca "Downton Abbey" zaprasza do Londynu w XIX wieku. Zobaczcie pierwsze zdjęcia z serialu "Belgravia"

"Belgravia" (Fot. ITV/Epix)

0

Twórca "Downton Abbey" Julian Fellowes tym razem przeniesie widzów w sam środek XIX wieku do bogatej dzielnicy Londynu. Zobaczcie, jak prezentuje się "Belgravia" na pierwszych zdjęciach.

Fani Juliana Fellowesa nie powinni narzekać na brak nadchodzących projektów twórcy. Film "Downton Abbey" zbliża się coraz większymi krokami, zapowiadane od kilku lat "The Gilded Age" dostało zamówienie na pełen sezon od HBO, a na deser dostajemy teraz także pierwsze spojrzenie na "Belgravię". Produkcja wspólnego projektu ITV i Epix właśnie ruszyła, a stacje zaprezentowały pierwsze zdjęcia z nadchodzącego serialu.

Belgravia – nowy serial twórcy Downton Abbey

Oficjalny opis serialu zapowiada opowieść pełną sekretów i skandali, dziejąca się w Londynie lat 40. XIX wieku. "Belgravia" opowie o czasie, w którym najwyższe warstwy społeczeństwa zaczynają obracać się w towarzystwie nowych bogaczy czerpiących fortunę z przemysłu.

belgravia downton abbey zdjęcia

Historia rozpoczyna się w przeddzień bitwy o Waterloo w 1815, kiedy to Księżna Richmond urządza przyjęcie w Brukseli dla Księcia Wellington. Wśród gości są m.in. James i Anna Tranchard, którym niedawno udało się zbić sukces na handlu. Ich córka Sophia wpada w oko Edmundowi Bellasissowi, synowi i dziedzicowi jednej z najważniejszych i najbardziej zamożnych rodów w Anglii.

belgravia downton abbey zdjęcia

Dwadzieścia pięć lat później, kiedy dwie rodziny zamieszkują na nowo zabudowanym obszarze Belgravii, wydarzenia pamiętnego balu i dawne sekrety, nadal dają o sobie znać.

Belgravia – pierwsze zdjęcia z serialu

Nowy serial Juliana Fellowesa oparty jest na książce jego autorstwa o tym samym tytule. Za reżyserię sześcioodcinkowego sezonu odpowiada John Alexander ("Trust Me"). W serialu wystąpią m.in. Tom Wilkinson ("Michael Clayton"), Alice Eve ("Iron Fist"), Tamsin Greig ("Episodes"), Philip Glenister ("Outcast") oraz Harriet Walter ("The Spanish Princess"). "Belgravia" nie ma jeszcze daty premiery.

belgravia downton abbey zdjęcia