7 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Sukcesja" (Fot. HBO)

0

Zwiastun 2. sezonu "Sukcesji". Powstanie serial ze świata Diuny. "Corporate" z zamówieniem na finałowy sezon. A oprócz tego nowy serial Storytel, "Veronica Mars" i nie tylko.

1. Sukcesja – zwiastun 2. sezonu

W sierpniu "Sukcesja" powraca z 2. sezonem. Po tym co się wydarzyło w poprzedniej serii, rodzina Royów walczy o zachowanie kontroli nad swoim imperium. Przyszłość wydaje się coraz bardziej niepewna, ale zniszczyć może ich przede wszystkim przeszłość.

2. Powstanie serial ze świata Diuny

Platforma WarnerMedia zamówiła pełny sezon "Dune: The Sisterhood", serialu towarzyszącego nowej filmowej "Diuny". Bohaterkami będą kobiety z tajemniczego zakonu Bene Gesserit. Denis Villaneuve ("Blade Runner 2049"), reżyser nowego filmu, wyreżyseruje także pilot serialu. Premiera planowana jest na przyszły rok.

3. Kto nie wróci w nowej Veronice Mars?

Tina Majorino, czyli serialowa Mac, najlepsza przyjaciółka Veroniki (Kristen Bell), nie pojawi się w 8-odcinkowej nowej serii. Wszystko dlatego, że aktorka miała inne zobowiązania.

4. Corporate z zamówieniem na finałowy sezon

Serial komediowy "Corporate" dostał zamówienie na trzeci i zarazem finałowy sezon. Premiera w 2020 roku.

5. Zmiana w obsadzie serialu Tommy

David Fierro, który zagrał jedną z głównych ról w pilocie serialu "Tommy", opuszcza obsadę. Rola zostanie obsadzona ponownie.

6. Netflix chce przejąć Prism od NBC

NBC odrzuciło serial "Prism" po pilocie, a tymczasem Netflix zastanawia się nad jego uratowaniem. Serial z Malin Ackerman w jednej z głównych ról ma opowiedzieć sprawę morderstwa i procesu z różnych perspektyw, w stylu "Rashomona".

7. Terror – serial audio wg scenariusza Maxa Czornyja

Słuchacie seriali audio? W Storytel znajdziecie produkcję "Terror" Maxa Czornyja, reprezentanta nowego pokolenia w polskiej literaturze kryminalnej i thrillerach. Pokolenia, które dorastało wśród coraz to nowych doniesień o kolejnych atakach, wśród polityków albo problem wyolbrzymiających, albo go bagatelizujących.

Odpowiadając na pytania dotyczące bezpieczeństwa naszego kraju, Czornyj stworzył "Terror", czyli realistycznie naszkicowany scenariusz reakcji polskich służb na zagrożenie terrorystyczne. Głosem Mirosława Baki wprowadza nas w świat służb, by w bezpośredniej relacji, krok po kroku, minuta po minucie pokazać, jak mogłaby wyglądać nasza rzeczywistość w obliczu zagrożenia.

Najpierw słyszymy krótkie nagranie audio, a potem nastaje chaos. Sto osiemdziesiąt minut. Tyle pozostało do końca świata, jaki znamy. Warszawie grożą terroryści i tylko inspektor Adam Knap może ich powstrzymać. Nikt nie jest bezpieczny.

Wraz z początkiem XXI wieku słowo "terroryzm" zaczęto odmieniać przez wszystkie przypadki. Najgłośniej wybrzmiało 11 września 2001 roku, potem powracało, napawając coraz to nową grozą. Także w Polsce, choć w tym przypadku na szczęście jest to lęk niespełniony. Co jednak, gdyby...?

Terror Max Czornyj