"Wataha" wraca jesienią, a pierwsza zapowiedź już jest. Rebrow mierzy się z wilkiem i innymi przeciwnikami

"Wataha" (Fot. HBO)

Nowy szef, znajoma pani prokurator, szefowa ukraińskiej mafii, a na dokładkę jeszcze wilk. Teaser 3. sezonu "Watahy" zapowiada wiele interesujących spotkań w życiu Wiktora Rebrowa.

"Wataha" powróci tej jesieni po dwuletniej przerwie i w serialowym świecie sporo się zmieni, podobnie jak w prawdziwym. Wiktor Rebrow (Leszek Lichota) znowu nosi mundur Straży Granicznej, ale krajobraz wokół niego jest już trochę inny, niż pamiętamy.

Wataha sezon 3 – pierwszy teaser powrotu

W pierwszym teaserze 3. sezonu widzimy, jak główny bohater "Watahy" odbywa symboliczną wędrówkę przez las. A tam czekają na niego wszyscy – nowy szef (Borys Szyc), który mu przypomina, że nie może robić problemów; ukraińska baronowa (Evgenia Akhremnko), która go ostrzega, żeby nie wchodził na jej teren; dawni podwładni z watahy, którzy mają do niego liczne pretensje; prokurator Dobosz (Aleksandra Popławska), która mówi, że nic mu nie jest winna.

A na deser mamy jeszcze spotkanie z wilkiem i dowiadujemy się, że "najtrudniej przekroczyć własne granice".

Wataha – o czym będzie 3. sezon serialu?

Akcja 3. sezonu "Watahy" zaczyna się, gdy Straż Graniczna zatrzymuje dwóch migrantów, którzy próbowali uciec z Polski na Ukrainę. Rebrow, idąc ich tropem, niespodziewanie odkrywa miejsce zbrodni. Brutalne zabójstwo odbija się echem w całej Polsce. Markowski rozpoczyna śledztwo, a Rebrow zgłasza się po pomoc do Dobosz, zakładając, że sprawa może mieć drugie dno. Pnąca się po szczeblach kariery w Warszawie Dobosz niechętnie wraca w Bieszczady.

Rebrow ponownie stanie przed trudnym wyborami. Mimo że wrócił do pracy w straży, przeszłość nie daje mu o sobie zapomnieć. Nie każdy jest zachwycony jego powrotem. Wielu patrzy na niego jak na podejrzanego, działającego na granicy prawa. Na horyzoncie pojawia się nieznana postać – nowa szefowa ukraińskich przemytników – Tatiana Barkova.

Na ekranie ponownie zobaczymy Leszka Lichotę, Aleksandrę Popławską, Andrzeja Zielińskiego, Dagmarę Bąk, Macieja Mikołajczyka, Jacka Lenartowicza, Jarosława Boberka, Mariusza Saniternika, Andrzeja Konopkę i Piotra Żurawskiego.

Dołączają do nich Borys Szyc i rosyjska aktorka Evgenia Akhremnko ("Viktor", "General Commander"). Szyc zagra Kuczera, wysoko postawionego pułkownika, który reprezentuje dowództwo Straży Granicznej w Przemyślu. Z jego zdaniem muszą liczyć zarówno Rebrow, jak i Markowski (Andrzej Zieliński). Akhremenko pojawi się w roli Barkovej, nowej szefowej ukraińskiej mafii, która jest zdecydowana, myśli szybko i wie, że aby pokonać mężczyzn w ich własnym świecie, musi być zawsze o krok do przodu.

Wataha sezon 3 – premiera jesienią 2019 roku

REKLAMA