HBO zgłosiło finał "Gry o tron" do Emmy za najlepszy scenariusz. Mamy także listę zgłoszonych aktorów

"Gra o tron" (Fot. HBO)

Czy finał "Gry o tron" zasługuje na nagrodę Emmy za najlepszy scenariusz? Przekonamy się już wkrótce. Wiemy również, którzy aktorzy powalczą o wyróżnienie i w jakich kategoriach.

Finał "Gry o tron" wzbudził mieszane uczucia, ale nie przeszkodziło to telewizja HBO promować właśnie tego odcinka, kiedy przyszło zgłaszać serial po raz ostatni do Emmy. Tego i tylko tego – mimo że była możliwość zgłoszenia więcej niż jednego.

Gra o tron – finał serialu zgłoszony do Emmy

Pełna lista tytułów zgłoszonych do Emmy już jest i oczywiście finałowy sezon "Gry o tron" jest na niej dobrze widoczny. HBO wybrało w tym roku aż dwunastkę aktorów, a do tego doszło jeszcze kilka kategorii. Zacznijmy od tej, która budzi największą wesołość: w kategorii Najlepszy scenariusz HBO zgłosiło odcinek "The Iron Throne" autorstwa Davida Benioff i D.B. Weissa. Fakt, że postawiono tylko na ten odcinek, oznacza, że stacja naprawdę w niego wierzy.

W kategorii Najlepsza reżyseria wybrano aż trzy odcinki "The Iron Throne" (David Benioff i D.B. Weiss), "The Last of The Starks" (David Nutter) i "The Long Night" (Miguel Sapochnik). W kategorii Najlepsze zdjęcia znów mamy "The Iron Throne" (Jonathan Freeman), "The Last of The Starks" (David Franco) i "The Long Night" (Fabian Wagner)". Do tego dochodzi jeszcze zgłoszenie dla "The Long Night" i Ramina Djawadiego w kategorii Najlepsza muzyka.

Gra o tron finał

Gra o tron – aktorzy zgłoszeni do Emmy

Jak zwykle długa jest lista zgłoszonych aktorów. Emilia Clarke i Kit Harington w tym roku dostają szansę powalczyć w głównych kategoriach, pozostałych wrzucono do kategorii drugoplanowych. Isaac Hempstead-Wright, czyli serialowy Bran Stark, w ogóle nie załapał się do zgłoszeń.

Najlepsza aktorka: Emilia Clarke

Najlepszy aktor: Kit Harington

Najlepszy aktor drugoplanowy: Alfie Allen, Pilou Asbaek, Nikolaj Coster-Waldau, Peter Dinklage, Richard Dormer

Najlepsza aktorka drugoplanowa: Gwendoline Christie, Lena Headey, Sophie Turner, Maisie Williams

Najlepsza aktorka gościnna: Carice van Houten

Gra o tron jest dostępna w HBO GO

REKLAMA