Nasz top 10: Najlepsze seriale maja 2019 roku

"Czarnobyl" (Fot. HBO)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

W maju rządziły katastrofy, mocne wizje przyszłości i różnego rodzaju satyry społeczno-polityczne. W naszym top 10 najlepszych seriali tego miesiąca znajdziecie m.in. "Czarnobyl", "Rok za rokiem", "Veep" i "Jak nas widzą".

10. What We Do in the Shadows (nowość na liście)

"What We Do in the Shadows" (Fot. FX)

"What We Do in the Shadows" (Fot. FX)

Znakomity debiutancki sezon mają za sobą wampiry ze Staten Island, a że jego lepsza połowa przypadła na maj, to musiało się dla nich znaleźć miejsce w naszym podsumowaniu. Trudno jednak by było inaczej, bo komedia FX dobitnie pokazała, że najwyższa pora zacząć ją doceniać – nie można przecież ignorować produkcji, która może sobie pozwolić, by ot tak zaprosić do siebie samą Tildę Swinton.

A ta była tylko pierwszą z brzegu gwiazdą, jaką z zaskoczenia wzięli nas twórcy "What We Do in the Shadows" w bez wątpienia najlepszym odcinku sezonu, gdy trójka bohaterów stanęła przed wampirzym sądem. Skończyło się dobrze dla nich, my zaś świetnie się przy tym bawiliśmy, przy okazji zmieniając postrzeganie serialu, który dotąd traktowaliśmy raczej jako "tylko" pomysłową błahostkę.

Okazało się jednak, że twórcy mają większe ambicje i potrafią je w znakomitym stylu przełożyć na ekran. Nie jest bowiem tak, że ich serial zasłużył sobie na obecność tutaj tylko dzięki zaangażowaniu kilku głośnych nazwisk. Przeciwnie, to było tylko wisienką na pełnym cudownych absurdów torcie, jaki stanowiły zwariowane historie Nandora, Laszla i Nadii.

Począwszy od szalonej nocy z Baronem i wspomnianego procesu, poprzez próby zdobycia amerykańskiego obywatelstwa, szkolenie nowej wampirzycy i niezwykłą orgię, aż do finału, w którym Nandor szukał swojej krewnej, a Guillermo odkrywał niebezpieczne związki z Van Helsingiem. Wyobraźni twórcom odmówić nie można, umiejętności jej przełożenia na ekran tym bardziej. Nie dziw nas więc absolutnie, że ich serial powróci z 2. sezonem i już nie możemy się go doczekać. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA