Nasz top 10: Najlepsze seriale maja 2019 roku

"Czarnobyl" (Fot. HBO)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

9. Better Things (awans z 10. miejsca)

Lepsze życie sezon 3

"Better Things" (Fot. FX)

Najlepsze odcinki 3. serii "Better Things", czyli "Easter" i "The Unknow", mieliśmy wprawdzie w kwietniu, ale za to maj przyniósł nam więcej odpowiedzi. Przyznajemy, że 3. sezon serialu Pameli Adlon wciąż nie do końca spełniał nasze oczekiwania, ale ostatnie odsłony tej serii pokazały, że twórczyni "Better Things" miała jednak spójny plan.

W maju zobaczyliśmy, jak bardzo Sam nie radzi sobie w interakcjach z najbliższymi. W "Show Me the Magic" pokazano jej przesadzoną reakcję na powrót męża przyjaciółki podczas babskiej imprezy oraz problemy z Duke i duchem. Potem był konflikt z Frankie w odcinku "Get Lit", a w efekcie wyprowadzka średniej córki. Wszystko to złożyło się na ciekawe rozliczenie Sam z dotychczasowym życiem przy okazji okrągłych urodzin w finałowym "Shake the Cocktail". Bohaterka "Better Things" dojrzała chyba do podjęcia pracy nad sobą i skupieniu się na pozytywach. A dzięki temu mieliśmy choćby fantastyczną scenę śpiewania czołówki z animacji "Phineas and Ferb"!

Nie wszystko tu idealnie grało. Slam poetycki wypadł raczej pretensjonalnie, punkt widzenia Frankie na sytuację w domu poznamy pewnie dopiero w 4. serii, póki co gubiąc się w domysłach podobnie jak Sam, a wątek romansu z Davidem (Matthew Broderick) wyszedł blado na tle trudnej do zdefiniowania fascynacji Mer we wcześniejszych odcinkach. Znów jednak udało się Adlon interesująco pokazać pozornie zwyczajne życie zdominowanej przez kobiety rodziny. Tym razem akcent przesunięty został z roli Sam jako matki na inne sfery życia, a nad życiem głównej bohaterki "Better Things" zaciążyło intrygujące pytanie, co dalej. [Kamila Czaja]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10