10 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Młody papież" (Fot. HBO)

Jude Law w nowym serialu HBO i Sky Atlantic. Lobo bohaterem spin-offu "Kryptonu". Zarzuty przeciwko twórcy "Pełniejszej chaty". A oprócz tego "Pennyworth", "Jessica Jones", "Titans" i nie tylko.

1. Jude Law w nowym serialu HBO i Sky Atlantic

Jude Law dostał główną rolę w serialu "The Third Day", który powstaje we współpracy HBO i Sky. Zagra Sama, mężczyznę, który znalazł się na wyspie w pobliżu wybrzeża Wielkiej Brytanii i zostaje wciągnięty w niezwykły świat jej tajemniczych mieszkańców i ich rytuałów. W efekcie konfrontuje się z traumą z przeszłości. Kiedy zaczyna się u niego zacierać granica między rzeczywistością a fantazją, zachowanie Sama zaczyna zagrażać sposobowi życia wyspiarzy. Zamówiono 6-odcinkowy sezon, który reżyseruje Marc Munden ("National Treasure"), a produkuje Adrian Sturges ("The Enfield Haunting").

2. Lobo bohaterem spin-offu Kryptonu

Telewizja SyFy przygotowuje serial, który będzie opowiadać o przygodach Lobo. Główną rolę zagra Emmett J. Scanlan, który wciela się w tę postać w 2. sezonie "Kryptonu". Projekt na razie jest we wczesnej fazie rozwoju.

3. Rozpustnice – zwiastun 3. sezonu

"Rozpustnice" wracają 10 lipca, pełny zwiastun już jest.

4. Natalie Gumede zagra w Titans

Brytyjska aktorka Natalie Gumede pojawi się w 2. sezonie "Titans" w roli Mercy Graves.

5. Zarzuty przeciwko twórcy Pełniejszej chaty

Jeff Franklin, showrunner "Pełniejszej chaty", a także twórca kultowej "Pełnej chaty" został wyrzucony z serialu Netfliksa za niewłaściwe traktowanie kobiet i tworzenie toksycznej atmosfery. The Hollywood Reporter podaje szczegóły: Franklin zapraszał kobiety z pracy na orgie do własnego domu, narzekał, kiedy Netflix kazał mu zatrudniać reżyserki (bo "wszystkie są takie same"), robił niewłaściwe uwagi na temat kobiet w ciąży (mówił, że gdyby to od niego zależało, wszystkie by zrobiły sobie histerektomię), a o nieletniej dziewczynie na planie miał powiedzieć, że jeśli zrobi sobie jeszcze jedną operację nosa, będzie się ją dało przelecieć.

6. Jak nas widzą najchętniej oglądane w USA

"Jak nas widzą" to najchętniej oglądany serial Netfliksa w USA każdego dnia od premiery, czyli 31 maja. A przynajmniej tak podaje sam Netflix.

7. Jessica Jones – klip z 3. sezonu

Premiera już jutro, a tymczasem możecie zobaczyć starcie Jessiki i Trish.

8. Undone – nowy serial twórców BoJacka

Jeszcze w tym roku na Amazonie zobaczymy serial animowany "Undone", który tworzą Kate Purdy i Raphael Bob-Waksberg ("BoJack Horseman"). Główną bohaterką jest dziewczyna, która wychodzi cało z wypadku i zdobywa zdolności nadprzyrodzone związane z podróżowaniem w czasie. Z ich pomocą planuje zapobiec śmierci swojego ojca. W rolach głównych Bob Odenkirk ("Better Call Saul") i Rosa Salazar ("Alita: Battle Angel").

9. The Bold Type – teaser 4. sezonu

Serial powróci w 2020 roku.

10. Zwiastun i plakat serialu Pennyworth

Jack Bannon zadebiutuje jako młody kamerdyner Batmana 28 lipca.

Pennyworth serial

REKLAMA