8 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Czarnobyl" (Fot. HBO)

"Czarnobyl" pobił rekord na platformach streamingowych. "Terror" wraca w sierpniu do AMC Polska. "Krypton" ma plan na kilka sezonów. A oprócz tego "The Umbrella Academy", "Sorry for Your Loss" i nie tylko.

1. Bardzo dobra oglądalność miniserialu Czarnobyl

HBO podliczyło, jak oglądał się "Czarnobyl". Miniserial o katastrofie na Ukrainie średnio co tydzień oglądało 8 mln amerykańskich widzów na wszystkich platformach. To lepszy wynik niż miały "Ostre przedmioty" (7,3 mln widzów na odcinek), ale słabszy niż w przypadku 1. sezonu "Wielkich kłamstewek" (8,5 mln) i 3. sezonu "Detektywa" (8,1 mln). Serial pobił za to ważny rekord – mianowicie 52% widzów obejrzało go na którejś z platform internetowych, jak HBO GO czy HBO Now. Dotychczasowy rekord wynosił 46% i należał do "Gry o tron".

2. Terror wraca w sierpniu do AMC Polska

2. sezon "Terroru", czyli "Terror: Dzień hańby", będzie mieć premierę 15 sierpnia o godz. 22:00 na AMC Polska. Akcja rozgrywać się będzie podczas II wojny światowej i skupi się na niespodziewanych zgonach, które dotykają japońsko-amerykańską społeczność oraz podróży młodego człowieka mającej na celu zrozumienie i zwalczenie odpowiedzialnego za to widma.

3. Krypton ma plan na kilka sezonów

Blake Ritson, czyli serialowy Brainiac, zdradził, że "Krypton" ma plan na pięć albo i więcej sezonów.

4. Ekipa The Umbrella Academy wraca na plan

Zdjęcia do 2. sezonu jeszcze się nie rozpoczęły, ale zaczęło się czytanie scenariusza.

5. Orphan Black wróci jako audiobook

Tego lata w serwisie Serial Box pojawi się 10-odcinkowy serial audio "Orphan Black: The Next Chapter", którego akcja będzie dziać się osiem lat po zakończeniu "Orphan Black". Tatiana Maslany znów wcieli się w klony, które grała w oryginale.

6. Powiększa się obsada Mrocznej Wieży

Michael Rooker ("The Walking Dead"), a także Jerome Flynn i Joana Ribeiro dołączyli do obsady pilota "The Dark Tower" Amazona na podstawie powieści Stephena Kinga. Nie ma oficjalnych informacji o postaciach, ale Rooker prawdopodobnie zagra główny czarny charakter, który może być Eldredem Jonasem z książek.

7. Sorry for Your Loss wróci w październiku

2. sezon "Sorry for Your Loss" wystartuje na Facebooku 1 października. Facebook podał także datę premiery nowego serialu "Limetown" z Jessicą Biel (16 października), animowanej komedii "Human Discoveries" (16 lipca), 2. sezonu "Five Points" (5 sierpnia), 2. sezonu "Huda Boss" (20 sierpnia) i 5. sezonu "Ball in the Family" (18 sierpnia).

8. Zmiany w obsadzie Lovecraft Country

Abbey Lee zastąpi Elizabeth Debicki w roli córki lidera sekty w nowym serialu HBO "Lovecraft Country". Do obsady dołączyli także Jamie Chung i Jordan Patrick Smith w rolach powracających. Serial oparty na książce Matta Ruffa z 2016 roku opowie historię Atticusa Freemana (Jonathyan Majors), jego przyjaciółki Letitii (Jurnee Smollett-Bel) i jego wujka George'a (Courtney B. Vance), którzy podróżują przez rasistowską Amerykę z lat 50. w poszukiwaniu jego zaginionego ojca.

REKLAMA