Nietypowy kryminał Netfliksa opowie historie z czterech europejskich krajów. Zobaczcie zapowiedź "Criminal"

"Criminal" (Fot. Netflix)

0

Dwanaście odcinków i po trzy kryminalne sprawy z Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec i Hiszpanii. Zobaczcie, jak prezentuje się nowy europejski dramat Netfliksa – "Criminal".

Choć policyjnym proceduralom nie poświęcamy na Serialowej zazwyczaj zbyt dużo miejsca, to nadchodząca produkcja Netfliksa już wyróżnia się na tle podobnych seriali. Startujący jesienią "Criminal" będzie bowiem koprodukcją czterech krajów: Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec i Hiszpanii, z których każdy dostanie trzy odcinki, aby zamknąć swoich bohaterów w pokoju przesłuchań i zagłębić się w ich nietypowe, kryminalne historie.

Criminal – zapowiedź europejskiej produkcji Netfliksa

Netflix zapowiada, że dwanaście 45-minutowych odcinków będzie działo się wyłącznie w klaustrofobicznej przestrzeni policyjnego biura przesłuchań. Kameralny kryminał ma skupiać się przede wszystkim na intensywnej psychologicznej potyczce między policjantem a przesłuchiwanym.

Każdy zestaw trzech odcinków "Criminal" ma być napisany i wyprodukowany przez twórców z jednego z czterech krajów biorących udział w produkcji. Zaprezentowana przez Netfliksa zapowiedź daje pierwsze spojrzenie na bohaterów, których wyznania będziemy mogli poznać bliżej – a wśród nich kilka znajomych twarzy:

Criminal – międzynarodowe obsady serialu

W brytyjskiej odsłonie "Criminal" w stałej (to znaczy trzyodcinkowej) obsadzie pojawią się m.in. Nicholas Pinnock ("Odpowiednik"), Katherine Kelly ("Gentleman Jack") oraz Lee Ingleby ("Line of Duty"). W wersji francuskiej zagrają Margot Bancilhon ("Wszyscy albo nikt"), Laurent Lucas ("Mięso") oraz Stéphane Jobert ("Lód").

W niemieckich odcinkach wystąpią Eva Meckbach ("Dom na weekend"), Sylvester Groth ("Deutschland 83") i Florence Kasumba ("Czarna pantera"), za to wśród hiszpańskiej głównej obsady znaleźli się m.in. Jorge Bosch ("La caza. Monteperdido"), José Ángel Egido ("Wszyscy wiedzą") oraz Nuria Mencía ("Vota Juan").

Świetnie prezentują się także gościnne role w poszczególnych odcinkach. Tutaj wśród najbardziej znanych nazwisk możemy spodziewać się m.in. Davida Tennanta ("Dobry omen"), Hayley Atwell ("Howards End"), Clare Hope-Ashitey ("Seven Seconds"), Nathalie Baye ("To tylko koniec świata"), Jérémie Reniera ("In Bruges") oraz Niny Hoss ("Homeland").

Criminal – kiedy premiera?

Netflix zapowiada, że 1. sezon "Criminal" pojawi się na platformie jeszcze tej jesieni. Zobaczcie, jak prezentuje się serial na pierwszych zdjęciach:

criminal netflix zapowiedź

criminal netflix zapowiedź

criminal netflix zapowiedź