Zachwyciła was 11-minutowa więzienna bójka w "Daredevilu"? Nagrody Emmy nie wezmą jej pod uwagę

"Daredevil" (Fot. Netflix)

0

Prawie 11 minut w jednym nieprzerwanym ujęciu. "Daredevil" w 3. sezonie zachwycił kaskaderskimi wyczynami, które nie mogą zakwalifikować się do nagród Emmy.

Do zapierających dech w piersiach sekwencji walki "Daredevil" zdążył nas przyzwyczaić już od samego początku, ale w kwestii technicznych osiągnięć 4. odcinek 3. sezonu zawiesił poprzeczkę najwyżej jak się tylko dało. 11-minutowa sekwencja ucieczki z więzienia i bójki z osadzonymi została w całości nakręcona w jednym ujęciu. Należą się nagrody? Fani nie mają co do tego wątpliwości, ale na przeszkodzie do zgarnięcia Emmy stają regulaminowe zapisy.

Brawurowa scena w więzieniu z Daredevila nie załapie się na nagrody Emmy

W odpowiedzi na tweety fanów, którzy twierdzili, że to, czego dokonała ekipa "Daredevila" w 3. sezonie jak najbardziej zasługuje na Emmy, showrunner serialu Erik Oleson napisał, że scena nie mogła zostać zakwalifikowana do kategorii "Najlepszy występ kaskaderski w serialu dramatycznym, serialu limitowanym lub filmie telewizyjnym". Powód? Jest zwyczajnie za długa.

Zgodnie z obowiązującymi zasadami Akademii Telewizyjnej, koordynatorzy kaskaderów mogą zgłosić scenę, która nie przekracza trzech minut. Przez ten zapis 11-minutowy wyczyn ekipy "Daredevila" nie zostanie doceniony na tegorocznym rozdaniu nagród Emmy.

Narzekania na nagrody Emmy zaczynamy zazwyczaj w okolicy nominacji, ale w tym roku, jak widać, możemy robić to już teraz. Albo nawet lepiej po prostu wrócić do "Daredevila" i jeszcze raz podziwiać niesamowite kaskaderskie wyczyny.

Daredevil dostępny jest na Netfliksie