Co się stało z materiałem zza kulis finału "Gry o tron"? Czyżby HBO bało się reakcji widzów?

"Gra o tron" (Fot. HBO)

0

Wszystkim odcinkom z 8. sezonu "Gry o tron" towarzyszył krótki materiał zza kulis publikowany po ich premierze. Dlaczego HBO nie zdecydowało się wrzucić komentarza twórców na temat finału?

Fani "Gry o tron" po premierze ostatniego odcinka serialu byli na tyle zajęci podpisywaniem petycji z prośbą o remake finałowego sezonu, że nie zwrócili uwagi na jeden szczegół. HBO nie wypuściło materiału zza kulis. A przecież takie nagranie pojawiało się po każdej z wcześniejszych premier. Co się stało?

Gra o tron – usunięto materiał zza kulis finału

Użytkownik Reddita działający pod nickiem gabrynico zorientował się, że materiał został dodany do serwisu HBO GO, jednak nie można było go odtworzyć. Screen z opisem cyklu "Inside the Episode" mówi, ze materiałów miało być sześć. Tylko szósty znikł.

– Zrobili go. W moim kraju pojawił się tydzień po emisji ostatniego odcinka na HBO GO, ale nie można go było odtworzyć. Widziałem miniaturkę, która zdradzała, że trwał 11 minut, o ile dobrze pamiętam. Skontaktowałem się z HBO, ale powiedzieli mi, że chociaż istniało zarówno "Inside the Episode", jak i "Game Explained" do 6. odcinka, zostały one skasowane i już się nie pojawią.

Nie potrafili odpowiedzieć na pytanie czemu, a ja nie naciskałem, ponieważ ludzie z HBO z mojego kraju raczej nie mieli pojęcia, dlaczego tak się stało. Najważniejsze, że nagrali materiał. Mogę jedynie przypuszczać, że HBO czy sami D&D chcieli jego usunięcia po tym, jak widzieli, jak odbierane były poprzednie nagrania zza kulis. To straszny wstyd i mam nadzieję, że wideo kiedyś wycieknie – napisał.

Apparently the 6th inside the episode did actually exist but it was blocked out and eventually deleted. This tells me at least someone at HBO realized how much they fucked up and tried to do some damage control. from r/freefolk

Użytkownik Reddita może mieć sporo racji. Ostatni odcinek serialu wywołał sporo niekoniecznie pozytywnych emocji. Nic zatem dziwnego, że jego twórcy i HBO nie chcieli podgrzewać i tak gorącej już atmosfery, prowokując kolejne dyskusje.

Gra o tron dostępna jest na HBO GO