"Terror: Dzień hańby" – zwiastun 2. sezonu serialu AMC. Nowe postacie, nowy koszmar i tak samo gęsty klimat

"Terror: Dzień hańby" (Fot. AMC)

Amerykańskie obozy internowania dla osób japońskiego pochodzenia podczas II wojny światowej i zły duch, który podąża za ludźmi. "Terror: Dzień hańby" ma pierwszy zwiastun.

W 2018 roku "Terror" był jedną z najciekawszych nowości, a teraz powraca, by udowodnić, że potrafi opowiadać także inne historie w klimacie horroru. Serialowa antologia telewizji AMC opuszcza XIX-wieczną Arktykę i przenosi się do najkoszmarniejszego okresu XX wieku.

Terror: Dzień hańby – zwiastun 2. sezonu serialu

"Terror: Dzień hańby" zabierze nas do czasów II wojny światowej, by pokazać amerykańskie internowania dla osób japońskiego pochodzenia. Obfitujący w zjawiska paranormalne 2. sezon utrzymanej w klimacie horroru antologii skupia się na niespodziewanych zgonach, które dotykają japońsko-amerykańską społeczność, oraz podróży młodego człowieka mającej na celu zrozumienie i zwalczenie odpowiedzialnego za to widma.

Główną rolę – Chestera Nakayamę, syna japońskich emigrantów, pragnącego wstąpić do amerykańskiego wojska – gra Derek Mio. W 2. sezonie "Terroru" występuje także George Takei, który pamięta te obozy z dzieciństwa, w roli byłego kapitana statku rybackiego i nestora lokalnej społeczności. W serialu pojawią się również m.in. Kiki Sukezane ("Westworld"), Cristina Rodlo ("Too Old to Die Young"), Shingo Usami ("Unbroken"), Naoko Mori ("Everest") oraz Miki Ishikawa ("9-1-1").

Zmieniła się nie tylko obsada, ale także osoby odpowiedzialne za produkcję. Showrunnerem 2. sezonu "Terroru" jest Alexander Woo, a jednym z producentów wykonawczych Max Borenstein.

Terror: Dzień hańby – kiedy premiera?

"Terror: Dzień hańby" będzie mieć amerykańską premierę 12 sierpnia i polską trzy dni później – 15 sierpnia o godz. 22:00 na AMC Polska.

REKLAMA